imac 27" hakkında sorularım var

Umut.Ata

Kilopat
Merhaba, önümüzdeki hafta 27" imac alacağım hayırlısıyla (5K olmayanı alacağım). Malum imaci almamın amacı ise photoshop, illustrator, indesign kısacası adobenin tüm programlarını rahatça ve kasmadan beni uzun yıllar götürebilecek bir konfigürasyona ihtiyaç duyduğum için. kullanıyorum. Fakat aklımda bazı soru işaretleri var, öncelikle alacağım konfigürasyonu yazıyım:

3.5 GHz Dört Çekirdekli Intel Core i7, Turbo Boost ile 3.9 GHz'e çıkarılabilir
8 GB 1600 MHz DDR3 SDRAM - 2x4 GB
256 GB Flash Depolama
NVIDIA GeForce GTX 780M 4GB GDDR5

Evet alacağım sistem bu şekilde arkadaşlar. Aslında ram'i 16 gb almayı düşünüyordum ama fiyat baya bir yükseliyor, zaten ram i daha sonra da kolay bir şekilde takarak yükseltebilirim nasılsa 32 gb a kadar destek var.

Sorularıma gelecek olursam:

1. Eğitim indirimi ile alacağım bu mac 7000 tl civarında ve bu para ile çok iyi bir pc de toplayabilirim ama mac tasarımda daha iyi görüşü yaygın. Peki sizin görüşünüz nedir ve bu özellikleri ile bu mac beni rahat 4, 5 sene program kullanımında beni sıkıntıya sokmadan rahat ettirir mi ya da kaç yıl götürür?

2. Bazı yerlerde mac'in ekranına bakınca piksellerinin sayıldığını söyleyenler var eğer böyle ise büyük bir hayal kırıklığına uğrarım.

Mac almama bu kadar yaklaşmışken, sizlerin yardımına ihtiyacım var arkadaşlar. Konfigürasyon ile ilgili de yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Yaklaşık 1 yıldır iMac'de Adobe ürünlerini video işleme ve fotoğraf düzenleme amacıyla kullanan birisi olarak şunları söyleyebilirim;
-Ekran konusunda hayal kırıklığı yaşamazsın çünkü o 7000 liranın 2000 lira kadarı (belki fazlası) ekrana verilmiş oluyor ve gerçekten mükemmel. İstersen Vatan Bilgisayar'a vs. giderek detaylı inceleyebilirsin.
-İşletim sistemi olarak zaten söylenecek bir söz olduğunu düşünmüyorum. Bir çok konuda pratik çözümler sunarak yükünüzü hafifletiyor.
-Ram arttırarak 4-5 sene rahatlıkla Adobe ürünlerini kullanabilirsiniz. İsterseniz yetkili servisten flash depolamanızı da arttırabilirsiniz.
---Daha iyi donanıma sahip olmak için karar değiştirmeni tavsiye etmem. Çünkü gerçekten ihtiyacı fazlasıyla karşılıyor. Ben şuan iMac'im arızalı olduğu için bir süreliğine PC toplamak zorunda kaldım. Ancak onda da, MacPro alana kadar MacOSX kullanmayı düşünüyorum. Vereceğiniz her kuruşa değeceğine emin olabilirsiniz iyi çalışmalar...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı