iMac OS X 10.8.5 Cihazına iMac OS X 10.6 kurulabiliyor mu, nasıl kurulur?

AyhanALTINOK

Hectopat
Yeni almış olduğum iMac OS X 10.8.5 cihazım var. Birkaç programı desteklemediği için iMac OS X 10.6 versiyonunu düşürmek istiyorum veya diski ikiye bölüp diğer diskine iMac OS X 10.6 versiyonunu kurmak istiyorum. Direk verisyonunu nasıl düşürebilirim veya nasıl ikinci işletim sitemini kurabilirm ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu dosyayı bulup edinin ve DVD'ye ya da USB belleğe yazın: Mac OS X Install DVD 10.6.7.dmg (Size: 6.23 GB). Mac'i açarken Alt tuşuna basınca bu DVD'den boot edip kurlum yapabilmeniz lazım uyumlu ise sistem.

Daha da önemlisi, hangi programla sorun yaşıyorsunuz?

Mac OS X 10.6 versiyonunu apple store'dan indirdim DVD giriş alanım olmadığından dolayı USB hazırladım disk izlencesiyle ama "system uptime in nanoseconds : 554869619" gibi bir hata kodu alıyorum. Araştırma yaptım ancak kesin bir sonuc bulamadım o konu hakkında. FreeHand MX programında sorun yaşıyorum bütün kaynaklarda Mac OS X 10.6 sonrası desteklemediği için versiyonu düşürmem gerektiği söylüyor bütün kaynaklarda.

Cihaz desteklemiyor demek. Adobe Illustrator'a geçmeniz gerek Freehand MX'i terk edip.

Aynen hocam 10.6 versiyonundan sonra FreeHand MX MAC OS X için program desteğini kesmiş. Ona uyumlu program yayınlamamış. Harici bir hdd ye o versiyonu kursam ondan çalıştırıp sonra mac in kendi haricisini temizleyip yüklesem bir sakıncası olur mu peki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Mac'ler hangi sürümle geldiysr o sürümü ve de üstünü destekler. Alt sürümler uyumsuzdur. Ayrıca Snow Leopard'ın tek sihiri Rosetta, PPC uygulamalarını Intel üzerinde çalıştıran paket. Tahminim bu uygulamayı kurarsanız Freehand çalışır. Uygulama lisans kapsamında olduğundan burada link paylaşmam doğru olmaz, siz Mac OS X'e sahip olsanız bile. Onun için size özel mesaj yoluyla attım... Olmaz ise sanal makineye (VMWare Fusion) Snow Leopard kurarsınız...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı