INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE hatası

Arkadaşlar selam.
Intel Rapid Storage driveri kurarken okumadan sonraki sonraki yaptım. Diskimi AHCI moddan RST'ye almış bilgisayar açılmayınca fark ettim. BIOS'umda AHCI ayarı yok deaktif vs.de değil direkt yok.
RST'ye geçtiği için INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE hatası alıyorum bilgisayar açılmıyor. Nasıl çözebilirim bunu?

Dosya Ekleri

• IMG_0241.jpeg
    IMG_0241.jpeg
    369,2 KB · Görüntüleme: 15
Hocam BIOS'um o kadar kıytırık ki bunun bile ayarı yok.

Tek çözümü bu mu hocam başka bir yolu yok mu? Otomatik onarım ekranı geliyordu o bile gelmiyor şu an. Formatlasam düzelir mi?

BOOT Device'ı görmüyorsa formatlarken de görmez. BIOS sekmesine gidip varsa MAIN sekmesinde CTRL+S tuşlarına bas ve ayar gözüküyor mu o şekilde bir bak. Eğer gözükmüyorsa bir kurulum USB'si oluşturup VMD sürücüleri ile beraber hazırla Flash belleği. Kurulum ekranında sürücülerini gösterip bilgisayarı tekrar açmaya çalış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Boot Device'ı görmüyorsa formatlarken de görmez. BIOS sekmesine gidip varsa maın sekmesinde CTRL+s tuşlarına bas ve ayar gözüküyor mu o şekilde bir bak. Eğer gözükmüyorsa bir kurulum USB'si oluşturup VMD sürücüleri ile beraber hazırla flash belleği. Kurulum ekranında sürücülerini gösterip bilgisayarı tekrar açmaya çalış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Boot device görünüyor. Ama dediğim gibi ne VMD ayarı var ne de SATA Controller mode var hiçbiri yok.

Onun da ayarı yok hocam. Şaka gibi 😀

Dosya Ekleri

• IMG_0242.jpeg
    IMG_0242.jpeg
    430 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_0243.jpeg
    IMG_0243.jpeg
    426,8 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_0244.jpeg
    IMG_0244.jpeg
    502,1 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_0245.jpeg
    IMG_0245.jpeg
    382,9 KB · Görüntüleme: 14
Laptop modeline baktım ve detaylı bakındım. BIOS'unda o ayar yokmuş, BIOS ayarlarını sıfırlayıp Secure Boot'u açıp tekrar dene. Olmadı, dediğim gibi yukarıdaki video ile kurulum ekranına gel sürücüleri gösterip kurulum yapmadan bilgisayarı geri aç.

Hocam format deneyim dedim son çare, düzeldi. İlginiz için çok teşekkür ederim 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı