Indesign da bilinmesi gereken ne var?

KeremYlmz_51

Hectopat
Daha fazla  
17 yaşındayım grafik tasarımcı olmak istiyorum. Illustrator'u biliyorum diğer 2 program olan Photoshop ile indesign ı öğrenmek kalıyor. İndesign a baktığım zaman çok Illustrator'ü bildiğim için öğrenilecek bir şey olduğunu göremedim mizanpaj ı ve kutucuğun içine fotoğraf yerleştirme vs. var. Onun dışında bilmem gereken bir şey var mı yani bir iş yerine gittiğim zaman "ben indesign ı biliyorum" demek için daha ne öğrenebilirim? Bunun için videolar önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
17 yaşındayım grafik tasarımcı olmak istiyorum. Illustrator'u biliyorum diğer 2 program olan Photoshop ile indesign ı öğrenmek kalıyor. İndesign a baktığım zaman çok Illustrator'ü bildiğim için öğrenilecek bir şey olduğunu göremedim mizanpaj ı ve kutucuğun içine fotoğraf yerleştirme vs. var. Onun dışında bilmem gereken bir şey var mı yani bir iş yerine gittiğim zaman "ben indesign ı biliyorum" demek için daha ne öğrenebilirim? Bunun için videolar önerir misiniz?

Indesign kullanan kaldı mı bilmiyorum ama pek bir işinize yaramayacaktır. Kullanım alanı dar ve artık ona bile gerek kalmadı bence. Photoshop ve Illustrator'u aktif kullanıyorsanız yeterli olacaktır. Bunlara ilaveten ekstra öğrenmek isterseniz de 3D programlarından birini kullanmak size fayda sağlayacaktır. İlk 2'li yeterlidir iş alanında. Alternatif Premier veya After Effect öğrenmeniz daha yararlı olacaktır.

Ajans dışında reklamcılarda iş bakacaksanız da Corel Draw aktif işinize yarayacaktır.

Son düzenleme:
Indesign'ın ana mantığı diğer iki programda çalışamayacağın kadar RAM isteyen görseli/bağlantılı dosyayı kullanabilmen, sonra sayfa planlaması geliyor, bunu fark etmeyen çok insan var 30 yıldır. Indesign'ın içinde en önemli parça ise master page'leri planlamak, gerisi su gibi gelir.

Indesign bilmen fiziki dergi, kitap baskısında öncelikli, sonra ise dijitalde işine yarar. Ancak "tipografi" konusunda hiçbir fikrin yoksa*, kaçak kitap basmadan öteye gitmen çok mümkün değil - o berbat kitap kapakları yanı sıra neden saçma sapan dizgilere sahip olduğunu da anlamak zorunda kalırsın.

*Çoğu grafik tasarımcının ortalama, grafikerin ise eh işte fikri vardır konuyla ilgili.

Geri
Yukarı