İndirilenlere gelmeyen dosyadan virüs gelir mi?

Devolve

Hectopat
Merhaba, ben internette dolaşırken yanlışlıkla bir şey indirdim. Malwarebytes indirdikten sonra tamamen silinir mi diye bir konu açmıştım fakat indirmedim. Doğru site mi, indirdikten sonra sorun olur mu, arka planda çalışıp bilgilerimi görür mü gibi şeylerden korktum. İndirdiğim dosya bilgisayarıma gelmedi. İndirirken Google "zararlı olabilir yaygın değil" gibi bir şey dedi ve bir tek "kapat" butonu vardı. Google'daki indirilenlere ve bilgisayarımdaki indirilenlere gelmedi. Bu dosyadan virüs bulaşabilir mi?

Size yapabileceğim şu anlık tek öneri yanlışlıkla bir şeyler indirmemeniz için Chrome üzerinde görseldeki ayarı etkinleştirmenizdir;
Screenshot_1.png

Böylece her bir şey indirdiğinizde size nereye kaydedelim diye soracaktır. Yanlışlıkla bir şey indirirseniz Iptal'e basar işinize devam edersiniz.

Size yapabileceğim şu anlık tek öneri yanlışlıkla bir şeyler indirmemeniz için Chrome üzerinde görseldeki ayarı etkinleştirmenizdir;
Eki Görüntüle 1180341
Böylece her bir şey indirdiğinizde size nereye kaydedelim diye soracaktır. Yanlışlıkla bir şey indirirseniz ıptal'e basar işinize devam edersiniz.

Çok teşekkür ederim şimdi yapacağım. Sizce virüs gelmiş olabilir mi? Eskiden bilgisayarıma bulaşan bir virüsten dolayı internetten fotoğraf indirmeye korkar oldum. Ayrıca ayar tam olarak nerede?

Sağ üstteki üç noktaya tıklayın. Ayarlar olacak orada ona tıklayın. Sonra en alta inin. Gelişmiş olacak. Ona basın orada bir yerlerde olacak.

Sizin indirdiğiz şekilde indirince tarayıcıyı kapatınca siliniyor diye biliyorum.

Sağ üstteki üç noktaya tıklayın. Ayarlar olacak orada ona tıklayın. Sonra en alta inin. Gelişmiş olacak. Ona basın orada bir yerlerde olacak.

Çok teşekkürler ayarı açtım. Windows Defender ile indirilenleri taratacağım. Ama hala korkuyorum. Program indirmeden vb virüs bulaştığını anlayabilir miyim?

Dosya inmemiş gibi duruyor anlattıklarınıza göre. Bir sorun yok gibi. Siz yinede artık dikkatli olun.

Geri
Yukarı