İngilizce işletme vs yönetim bilişim sistemleri

ismailkrmk

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Şu anki netlerim ile ortalama 100k gibi bir sıralama yapıyorum. İngilizce işletme okuyup bir yandan da yazılım öğrenmek mi daha mantıklı yoksa yönetim bilişim sistemleri okumak mı?
Daha önce uluslararası ilişkiler düşünüyordum fakat vazgeçtim aynı zamanda ortalama B2 seviyesinde bir İngilizce'ye sahibim tavsiyelerinizi bekliyorum.

Alternatif bir bölüm yok mu ? İkisi de iyi bir bölüm değil. Önüne gelenin girip okuduğu her yıl binlerce diploma dağıtan boş bölümler.

Hukuk ya da psikoloji okumak istemiyorum başka seçeneğim yok.
Okumak istemediğin bölümler o bölümlerden 1000 kat daha iyi ama. İlla eşit ağırlık neden okumaya çalışıyorsun ? Hukuk okursan bence daha iyi olur.

Hocam istemediğim bölümü kazansam bile okuyup niye hayatım boyunca istemediğim bir mesleği yapayım sizce ne kadar mantıklı?
Türkiyedesin zaten istediğin bir mesleği yapamayacaksın. İşe yarar refahının yüksek olacağı bir mesleğe yönel. Hukuk okuyunca illa avukat olacaksın diye birşey de yok bir çok alt mesleğe yönelebilirsin.

Hocam istemediğim bölümü kazansam bile okuyup niye hayatım boyunca istemediğim bir mesleği yapayım sizce ne kadar mantıklı?

Bak şimdi herkes aynısını diyor insanlara ama şöyle bir şey var iş bakımından da bakmak zorundasın gelirin yüksek de olması lazım.

Bazılarının dediği gibi sevdiğin işi yaparsan her türlü iyi paralar elde edemeyebilirsin.

Bak şimdi herkes aynısını diyor insanlara ama şöyle bir şey var iş bakımından da bakmak zorundasın gelirin yüksek de olması lazım.

Bazılarının dediği gibi sevdiğin işi yaparsan her türlü iyi paralar elde edemeyebilirsin.

Biliyorum onun farkındayım ancak benim fikrim o yönde değil bu bölümü okurken kendimi geliştirip mezun olursam yapacağım işin geliri ve o sürecin beni memnun edeceğini düşünüyorum.

Biliyorum onun farkındayım ancak benim fikrim o yönde değil bu bölümü okurken kendimi geliştirip mezun olursam yapacağım işin geliri ve o sürecin beni memnun edeceğini düşünüyorum.
Bin pişman olacaksın ama dene bakalım git hayallerinin peşinden.

Merhaba @ismailkrmk. Eşit Ağırlık ilk 200.000 taban sıralamaya sahip en az %30 İngilizce olan İşletme bölümleri mezunlarını aç bırakmaz diye biliyorum ama Eşit Ağırlık ilk 100.000 taban sıralamaya sahip Türkçe Yönetim Bilişim Sistemleri de duruma göre denenebilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı