İngilizce öğrenmek için kurs şart mı?

Şart değil aslında, internette çok iyi eğitimler var canlı ve uygulamalı. Fakat bir zamandan sonra pratik gerekebilir. Bunun için internette İngilizce yazılar okuyabilir veya yakınlarınızla ara sıra İngilizce sohbet edebilirsiniz.

Biraz biliyorum ama az biliyorum geçen i yazmak yerine me yazmıştım.

Hocam YouTube'da yeterince bu tarz videolar var ama pratik yapmadan her şeyi öğrenemezsin. Bu tarz hataları zaten yazılım öğrenirken deneme yanılma yöntemi ile düzelteceksin. Tavsiyem Visual novel oyunlar oynaman ve Türkçe dublaj, İngilizce alt yazı ama aşırı derece üst düzey bir ingilizceye gerek yok yazılıma başlamak için. Otomatik bir şekilde eğer yazılımda ilerlersen öğreneceksin kelimeleri.

Şart değil aslında, internette çok iyi eğitimler var canlı ve uygulamalı. Fakat bir zamandan sonra pratik gerekebilir. Bunun için internette İngilizce yazılar okuyabilir veya yakınlarınızla ara sıra İngilizce sohbet edebilirsiniz.

Kurs gerekli değil diyorlar yazılım için lazım.

Hocam YouTube'da yeterince bu tarz videolar var ama pratik yapmadan her şeyi öğrenemezsin. Bu tarz hataları zaten yazılım öğrenirken deneme yanılma yöntemi ile düzelteceksin. Tavsiyem Visual novel oyunlar oynaman ve Türkçe dublaj, İngilizce alt yazı ama aşırı derece üst düzey bir İngilizceye gerek yok yazılıma başlamak için. Otomatik bir şekilde eğer yazılımda ilerlersen öğreneceksin kelimeleri.

Peki hocam MacBook Air M.2 rahatça Visual nove adlı oyunu kaldırır mı? Hiç bilgim yok o oyun hakkında.

Mac cihazlar oyun için kötü ondan sordum.

Son düzenleme:
Kurs gerekli değil diyorlar yazılım için lazım.

Peki hocam MacBook Air M.2 rahatça Visual nove adlı oyunu kaldırır mı? Hiç bilgim yok o oyun hakkında.

Mac cihazlar oyun için kötü ondan sordum.

Visual novel bir oyun türüdür hocam. Çizgi roman, hikaye kitabı okur gibi yazıları okursun ve ortada bir olay döner. Türün yakından bir takipcisi değilim ancak severim.Sorduğunuz soruya net bir cevap veremem.

Hocam tabii İngilizce öğrenilmesi lazım ama yazılım için öyle büyük İngilizce öğrenmeye gerek yok. Hedefin akıcı konuşmak anlamak olsun.

Ben 10 yaşından beri dizi/filmleri alt yazılı izlerim bu yüzden çok avantaj ele geçirdim şu an 20 yaşındayım elimde C1 sertifikam var yurt dışına çalışmak istersem zorlanmadan gidebileceğim bir şey bu şu anki amacım C2 seviyesine geçmek ve çabalıyorum sana tavsiyem şu.
İlk önce günde en çok yaptığın şeyden başla.
Yani günde çok fazla dizi/film izliyorsan dizi filmleri İngilizce dublajlı izle ve kelimeler öğrenmeye çabala izlerken tekrarla telaffuz et daha sonra birkaç ay sonra tamamen İngilizce alt yazılı izlemeye başla bildiğin kelimeler çıktıkça Türkçe'ye çevir daha sonra internetten yeni kelimeler öğren ben dualingo kullanıyorum cidden yararı bana o kadar çok iyi ki ben dualingoyu 2015 yılında daha 12 yaşındayken başladım ve 8 yıl geçti halen aralıksız kullanıyorum 427 günlük serim bile vardı da 1 gün giremedim diye kaçmıştı çok üzülmüştüm :d
Ben öyle kitap alıp okumadım veya profesyonel hocalardan yardım almadım tamamen küçüklüğümün bana getirdiği enerji ve istekle öğrendim her zaman yabancı arkadaş edindim onlarla konuştum ilk utanıyordum dilim dönmüyordu yazarak konuşuyordum onlar konuşuyordu anlıyor ama konuşamıyordum sonra sonra konuşmaya başladım direkt olarak konuşmayla başlama hata edersin ilk önce
-Kelime ağacını geliştir.
-Cümle ağacını geliştir.
-Grammar ağacını geliştir.
-Dinleme ağacını geliştir.
-Ve en son konuşma ağacını geliştir.
Benim mettom böyleydi umarım yapabilirsin başarılar bu yolda.
(Bu arada oyun falan oynuyorsan her şeyini İngilizce yap Windows'unu telefonunu bile ana dilini İngilizce yap her İngilizce kelime sen gözünle bile baksan aklında kalıyor ve o kelime ağacına yerleşiyor kullandığın her şeyi İngilizce yap)

Geri
Yukarı