İngilizce - Türkçe bölüm farkı nedir?

ziperman

Femtopat
Herkese iyi akşamlar. Merak ettiğim bir soru var, bazı üniversiteler İngilizce eğitim verirken, bazı üniversiteler ise Türkçe eğitim veriyor. Örnek verecek olursak;
Gazi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) gibi köklü üniversiteler Türkçe eğitim veriyor. Bu bizim kariyerimize ne kadar etki etmektedir, önümüzü tıkar mı (yurt dışı iş imkanları için)? Teşekkürler.

Ama diyelim ki İngilizce seviyemiz yeterli, Türkçe okumamız diplomamıza, statümüze bir zarar verir mi?
Bölümden bölüme göre değişir bu. Ayrıca İngilizce yeterli ise hazırlık okumamak için sınavlara girip direkt başlamak da bir seçenek.

Bölümden bölüme göre değişir bu. Ayrıca İngilizce yeterli ise hazırlık okumamak için sınavlara girip direkt başlamak da bir seçenek.

İlginiz için teşekkür ederim, okumak istediğim bölüm bilgisayar Mühendisliği. Ayrıca bir sorum daha olacaktı, Teknoloji Fakültesi ile Mühendislik Fakültesi arasındaki fark nedir? Sizi de rahatsız ediyorum kusura bakmayın.

İlginiz için teşekkür ederim, okumak istediğim bölüm bilgisayar Mühendisliği. Ayrıca bir sorum daha olacaktı, Teknoloji Fakültesi ile Mühendislik Fakültesi arasındaki fark nedir? Sizi de rahatsız ediyorum kusura bakmayın.
Mühendislik fakültesi daha iyi sadece. Bunu biliyorum.
Marmara Üni. için mi sordunuz?

Bir de çoğu eğitimde iyi olan ülkelerin lisans düzeyleri ana dillerinde oluyor.
Mesela Avrupa'ya git kendi dillerini öğrenmen gerekiyor.
Ya da hibrit oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı