INNBOX modemde köprü kullanma

SoloSlaiN

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Technopat forumu ve videolarını uzun zamandır takip eden birisiyim ancak ciddi bir sorunla karşı karşıyayım. :)

Sorunuma gelince, baştan başlayayım. Ben 1 sene öncesine kadar Asus Dsl N12-e C1 kullanan bir TTNet ADSL kullanıcısıydım ve TTNet'ten olmasa da Modemden son derece memnundum. Gel gelelim Superonline Fiber geçişini yapınca kendilerinin verdiği INNBOX F60 isimli modemi kullanmaya başladım ve bu modemden internette kullanan yok denecek kadar az. Ve açıkcası modem berbat. Arayüzü saçma Port açma yönünden zayıf ve hata dolu. QoS yok. Ve superonline desteğe göre Köprü desteği de yok. Ancak benim bir tanıdığımın söylediğine göre Fiber modemlerin LAN girişine benim ASUS'u bağlayınca ASUS'u kullanabilirmişim. Böylelikle PORT ve QoS ayarlarını yapabilecektim. Herşeyi yaptım modem bağlandı normal bir köprü modem olarak kullanabildim ancak Fiber kullanıcı adı ve şifresi gerekliydi sanırım (genişbant veya) ve ben TTnet kullanıcısıyken bu şifreyi ve adı biliyor, modemlere girebiliyordum. Superonline bunu bana temin etmedi ve şuan Şikayetimvar'da şikayet ettim bunları. Ben bununla uğraşacağım ancak teknik destekteki arkadaşa göre INNBOX modemde veya Superonline'ın herhangi bir modeminde böyle bir özellik yok. Ancak düpedüz YALAN. Ben her şeyi yapmıştım sadece ve sadece bana verilmesi gereken hakkım olan bir bilgiyi alamadığımdan şuan berbat bir internet kullanıyorum. (Hızda sıkıntı yok. Oyunlarda özellikle ping 800'lerde başka biri girince.)

Kısa isteğim şu anlatamadıysam; ben fiber modemden Asus'a bağlanmak, ve asıl modem olarak ASUS'u kullanmak istiyorum. Yani fiber bir aracı olacak internet akışı için. (Fiber girişi bulunmuyor ASUS'ta.) Bana yardımcı olabilirseniz çok müteşekkir olurum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı