Instagram Reels'lerim az izleniyor

Hiroo

Hectopat
Instagram sayfam var ve kendimce Batman oyunları hakkında videolar yapıyorum 1300 kadar takipçim var. İstatistiklere baktığımda son 15 Reels'im falan neredeyse sadece benim takipçilerim tarafından izlenmiş ve izlenme sayıları 1500-2000 falan. Bunun belli bir sebebi olabilir mi? Neler yapmam gerekiyor keşfete düşmek için? İçeriklerimin kalitesinden eminim ve tutacak şeyler attığımı düşünüyorum zaten beğeni/izlenme oranı yüksek hepsinin. Ayrıca attığım postlar reelslerden fazla like alıyor buda ne kadar anormal olduğunu gösteriyor bence.

Etiket kullanımı, gönderinin kaydedilme sayısı, dm olarak atılması ve ulaşılan kullanıcıların ortalama ne kadar beğendiği ile alakalı bir sürü etken var.

Etiket kullanımı, gönderinin kaydedilme sayısı, DM olarak atılması ve ulaşılan kullanıcıların ortalama ne kadar beğendiği ile alakalı bir sürü etken var.

Bütün videolarımda etiket kullanıyorum zaten. Dediğiniz diğer şeyler içinse keşfete düşme potansiyelinin çok yüksek olduğu bir Reels'imi söyliyeceğim şimdi fakat düşmedi keşfete. 8500 görüntülenme, 700 like, 250 yorum, 89 kaydedilme ve 91 paylaşım. Yorumlar spam değil hepsi başka insanlar tarafından yazıldı.

Görüntülenme ve beğeni oranla düşük, oranlar birbirini desteklediği zaman algoritma düşürür hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı