Intel Arc A770 3DMark testi sırasında fazla coil whine yapıyor

38life

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Tuf Gamıng B550M-E * AMD Ryzen 5 5600 * Artctic Freezer 34 E-sport DUO * Intel ARC A770 * 2x 16GB Apacer Panther ddr4 3600 * Corsair MP600 PRO XT 1 TB Gen4 PCIe x4 NVMe M.2 SSD * Samsung 860 EVO 500GB SSD * Seagate Barracuda 1TB HDD * Zalman Z11 Plus
Merhaba arkadaşlar, ikinci el bir ekran kartı aldım. Intel Arc a770. bugün elime ulaştıktan sonra biraz test yapayım dedim. 3DMark ile night RAID adlı testi yaptım. Test sonuçlarım gayet güzel fakat test esnasında normalde alışık olmadığım şekilde yüksek bir ses geliyordu. Coil whine sesine benzeyen bir sesti ama daha önce bu kadar yüksek sesli bir coil whine hiç duymadım. Böyle bir şey yaşayan var mıdır? Normal midir? Yoksa endişelenmem gerekir mi?

Gerçekten arada kaldım. Kartın performansı iyi görünüyor ama ses beni ürküttü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal. A770 biraz fazla coil whine yapıyor. Hele ki yeni aldıysanız aşırı derecede coil whine oluyor. Kartı kullandıkça yavaş yavaş azalıyor.

Normal. A770 biraz fazla coil whine yapıyor. Hele ki yeni aldıysanız aşırı derecede coil whine oluyor. Kartı kullandıkça yavaş yavaş azalıyor.

Şimdi oyuna girdim, Menülerdeyken gerçekten rahatsız edici bir coil whine sesi var, oyuna girince çok sıkıntı yok ama menülerdeyken çıkan ses sinir bozucu. PC'yi bilgisayar masasının altına alarak o sesten kurtulurum ama orada da çok tozlanıyor. Ayda bir temizlemek lazım.

İşin bu kısmı çok büyük sıkıntı değil de ben hala 3dMark testi esnasında çıkan sesteyim. O ses hiç normal gelmedi bana. Baya yüksek sesliydi bızzzz diye. Mesela Furmark testinde öyle bir ses çıkmadı hiç, hatta hiç ses çıkmadı neredeyse. Dostum öyle bir iyilik yapar mısın bilmiyorum ama sen de o testi yapsan ve öyle bir ses çıkıp çıkmadığını yazsan büyük iyilik yapmış olursun. Aynı karta sahibiz sonuçta.

O kadar yüksek coil whine sesini başta ben de yaşamıştım, bütün odayı dolduracak kadar yüksekti.
Bir hafta sonra kendi kendine rahatsız etmeyecek seviyelere düştü.

O kadar yüksek coil whine sesini başta ben de yaşamıştım, bütün odayı dolduracak kadar yüksekti.
Bir hafta sonra kendi kendine rahatsız etmeyecek seviyelere düştü.
Öyle diyorsan tamam o zaman. İçimi rahatlattın biraz. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı