İntel Core 2 duo e6550 2.33 ghz işlemci 1.86 ghz gözüküyor.

riddLe

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi hızı düşük gözüküyor. Aslında 0.70 ghz idi biraz araştırdım biosta İntel Enhanced Speedstep vardı onun disabled olması gerekiyormuş. Girdim yaptım 1.86 oldu ama benim işlemcim 2.33 ghz. Sorunum neyden kaynaklanıyor ve nasıl çözebilirim ? Şimdiden teşekkürler. @Recep Baltaş

123.png

Son düzenleme:
Bir sorun yok. Sistem boşta olduğu için öyle çalışıyor. Prime95 açtığınız zaman veya yük bindiğindiğinde otomatik olarak yükselecektir.

Bir sorun yok. Sistem boşta olduğu için öyle çalışıyor. Prime95 açtığınız zaman veya yük bindiğindiğinde otomatik olarak yükselecektir.
Pes 15 oynuyorum cpu kullanımı %100 oluyor ama 1.86 ghz gene. Zaten en yüksek hız 1.86 yazıyor oranın 2.33 ghz olması gerekmiyor mu ? Oraya takıldım.

Hocam Prime95 çalıştırdığınızda ne kadar oluyor ? Ayrıca soğutma zayıf olabilir mi ? İşlemci ısınıyor ise daha yüksek sıcaklığa çıkmaz. Daha doğrusu daha fazla ısınmamak ve kapanmamak için çıkamaz diyelim. Prime95 çalıştırıp Aida64 ile sıcaklık değerlerine bir göz atın.

Hocam Prime95 çalıştırdığınızda ne kadar oluyor ? Ayrıca soğutma zayıf olabilir mi ? İşlemci ısınıyor ise daha yüksek sıcaklığa çıkmaz. Daha doğrusu daha fazla ısınmamak ve kapanmamak için çıkamaz diyelim. Prime95 çalıştırıp Aida64 ile sıcaklık değerlerine bir göz atın.
Prime95 ile denedim gene aynı 1.86 ghz. Sıcaklık konusunda hangisine bakmam lazım aida64 te cpu sıcaklığı 50 derece cpu çekirdek sıcaklığı 38-40 derece civarında hangisi önemli ? (Boşta) Prime 95 ile test yaptığımda ise cpu sıcaklığı 60 derece cpu çekirdek sıcaklığı 50 derece, arada 10 derece gibi bir fark var.

Ben şunu merak ediyorum en yüksek hız yazan yerde 2.33 ghz yazması gerekmiyor mu ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı