Intel Core i3 7100 oyun performansı nasıldır?

Ekran kartının tam performansını bilmediğim için işlemcinden yola çıkarak saydığın oyunların çoğunu BF1 ve BF5 harici rahat bir şekilde oynarsın diye düşünüyorum. AC Odyssess, BF5 tarzı işlemciye yük bindiren oyunlarda i3 7100 yetersiz kalır ama onun dışında sorun olmaz.

Intel'in oynadığı büyük oyunlardan birisidir. 4.nesil ile 7.Nesil arasında performans farkı yok gibi bir şey herkes bilmez bunu 8.Nesilden sonra i3 iş yapmaya başladı. DH'deydi sanırım adam i7-2600K'ya fena O.C yapıp 7.Nesil i7 performansını ykaalıyordu hatta geçiyordu. Bu yüzden 7.Nesil Intel işlemciler kötüdür, soketi de çöptür gelişmeye kapalıdır. Tek artısı DDR4'e geçilip yüksek MHz RAM kullanılabilmesidir.

@Mehmet Can O oyunların hepsini oynatır. 1080P olsaydı hadi ucundan kurtarır diyeceğim ama o kartı nı ful kapasite besleyemez o işlemci. BF1 gibi bir oyun açtığınızda sıkıntı yaşadığınızı göreceksiniz.

@Elektrikci_Hasan söylediklerinize aynen katılıyorum. AMD atak yapmasaydı Intel bizleri sömürmeye tam gaz devam edecekti. Onun için Intel'in şu anki durumuna hiç üzülmüyorum. Tamam batsında istemiyorum ama biraz zarar etsinler de belki akılları başlarına gelir.

Intel'in oynadığı büyük oyunlardan birisidir. 4.nesil ile 7.Nesil arasında performans farkı yok gibi bir şey herkes bilmez bunu 8.Nesilden sonra i3 iş yapmaya başladı. DH'deydi sanırım adam i7-2600K'ya fena O.C yapıp 7.Nesil i7 performansını ykaalıyordu hatta geçiyordu. Bu yüzden 7.Nesil Intel işlemciler kötüdür, soketi de çöptür gelişmeye kapalıdır. Tek artısı DDR4'e geçilip yüksek MHz RAM kullanılabilmesidir.

@Mehmet Can O oyunların hepsini oynatır. 1080P olsaydı hadi ucundan kurtarır diyeceğim ama o kartı nı ful kapasite besleyemez o işlemci. BF1 gibi bir oyun açtığınızda sıkıntı yaşadığınızı göreceksiniz.
i3-7100 1050 ti ile nasıl olur peki ? Çözünürlük olarak 2560x1080 kullansam çok dar boğaz yer miyim ?

Yeni konular

Geri
Yukarı