Intel Core i3 7100 oyun performansı nasıldır?

Mehmet Can

Decapat
i3 7100 3.90GHz işlemci.
AMD Radeon HD 6870 GDDR5 256 Bit ekran kartı.
12 GB 8+4 DDR4 2133MHz RAM.
240GB SSD.
640GB HDD.
500Watt PSU.
1600X900 monitör.
Arkadaşlar bu sistemin oyun performansı nasıldır? CS:GO, pub g Lite, pub g Mobile, Valorant, GTA 5, Battlefield 4-5 gibi oyunlardaki performansı nasıl olacaktır. Ortalama kaç FPS alırım?

Sadece işlemci olarak ele alırsak artık yetersiz.
Biliyorsunuzdur belki ama Intel I3'e 8. nesilde değer vermeye başladı.
Sadece işlemci olarak ele alırsak artık yetersiz.

GTA V 1080P Normal 40-50 civarı. 1080P Low 50-60 civarı. 720P ile normal veya yüksek ayarlarda akıcı oynatır.
PUBG Mobile, Lite, CS:GO gayet akıcı bir oyun deneyimi sunar. Valorant da aynı şekilde.
Yukarıdaki "2 çekirdekli işlemciden bir şey beklemeyin." gibi gereksiz bir mesaj yazmak istemedim, istatistiklerden konuştum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

GTA V 1080P Normal 40-50 civarı. 1080P Low 50-60 civarı. 720P ile normal veya yüksek ayarlarda akıcı oynatır.
PUBG Mobile, Lite, CS:GO gayet akıcı bir oyun deneyimi sunar. Valorant da aynı şekilde.
Yukarıdaki "2 çekirdekli işlemciden bir şey beklemeyin." gibi gereksiz bir mesaj yazmak istemedim, istatistiklerden konuştum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Teşekkür ederim :)

İki çekirdek işlemci ama 4 sanal çekirdekli bir işlemci ve 7. nesil bir işlemci. Lütfen bir şey beklemek lazım gibi yorumlar yapmak yerine bu işlemci ne yapabilir onları yazarsanız sevinirim.
Bu işlemci render için uygun değil ama Zula, Cs Go, Raft gibi oyunları güzel idare eder. Yanı kısacası düşük ve orta halli oyunlarda sıkıntı çıkarmaz. Ama render ve ağır program kullanımında çok yetersiz. Sebebi ise az çekirdek olması.

Yeni konular

Geri
Yukarı