Intel Core i5-12400F vs AMD Ryzen 5 5600

Anladım.

Soğutucu durumunuzu aşağıdaki ürünle çözelim. Kalan bütçeyi neye isterseniz harcayabilirsiniz.

Al Noctua soğutucunu arkana yaslan, keyfine bak, birdaha sıcaklık değerlerine bakma.
İ5 12600K işlemcimi bununla soğutuyorum sadece ben soğutucuyu çift fanlı olarak kullanıyorum.

Bu arada monte etme konusunda çok zorlar mı?😂 Ona göre alayım sonra başıma iş açmayayım

O sistem özelleştirmelerle biraz fazla tutuyor bunada bakılabilir.
17600TL tutuyor PSU daha kaliteli 650W yapılabilir.
Ciddi bir seçenektir. Değerlendirilir.

O sistem özelleştirmelerle biraz fazla tutuyor bunada bakılabilir.
17600TL tutuyor PSU daha kaliteli 650W yapılabilir.
Hemen hemen aynı fiyata geliyor hemde ürün kalitesi ortada bence hiç fantazi aramaya gerek yok gibi

300 TL fark için ürün kalitesini düşürmek ne kadar mantıklı olacaktır?

Düşürmüyorsunuz yükseltiyorsunuz dikkatli bakın parçalara.
3 fanlı ekran kartı. (sizinki 2)
VRAM soğutmalı anakart. (sizinkinde VRAM soğutması yok)
Daha iyi bir çipset kullanan markadan RAM.
Dram bulunan bir SSD. (sizinkinde dram bulunmuyor)
750W PSU bu 650W yapılıp daha kaliteli bir şeyler alınabilir ileriye dönük olsun diye bunu seçtim ben.
Ve daha geniş daha kaliteli bir kasa.

Düşürmüyorsunuz yükseltiyorsunuz dikkatli bakın parçalara.
3 fanlı ekran kartı.
VRAM soğutmalı anakart.
Daha iyi bir çipset kullanan markadan RAM.
Dram bulunan bir SSD.
750W PSU bu 650W yapılıp daha kaliteli bir şeyler alınabilir ileriye dönük olsun diye bunu seçtim ben.
Ve daha geniş daha kaliteli bir kasa.
Asus Gigabyte'den ve Speedster'den iyi değil mi ben mi yanlışım? Ayrıca SSD olarak 500GB yeterli olmaz diye düşünüyorum o yüzden sisteme 970 i eklicem

ASUS Gigabyte'den ve Speedster'den iyi değil mi ben mi yanlışım? Ayrıca SSD olarak 500GB yeterli olmaz diye düşünüyorum o yüzden sisteme 970'i ekleyeceğim.

XFX'in 2 fanlı modeli olsa evet daha iyi olurdu ama burada 3 fanlı bir model söz konusu.
Aynı SSD'nin 1 TB modeli alınabilir. (özür dilerim 970'i 980 ile karıştırdım)
Hatta anakartta 2 M.2 slotu var dramsiz okuma yazma hızı yüksek olan bir SSD alınabilir.

XFX'in 2 fanlı modeli olsa evet daha iyi olurdu ama burada 3 fanlı bir model söz konusu
970'de de dram bulunmuyor aynı SSD'nin 1TB modeline bakılabilir.
Hatta anakartta 2 M.2 slotu var dramsiz okuma yazma hızı yüksek olan bir SSD alınabilir.
Bir düzeltme bir yapmam lazım. Düz 980'de DRAM bulunmuyor. 970 Evo'da DRAM mevcut.

Geri
Yukarı