İntel Core İ5 4670K vs İntel Pentium G3258

Kesinlikle ve kesinlikle 4670k. Dört çekirdekli bir intel i5 ile çift çekirdekli bir pentium(her ne kadar yeni nesil olsa da) karşılaştırılmamalı bile. Güzel bir soğutucuyla 4670k'ya daha iyi bir O.C. dahi yapabilirsiniz.

G3258'in performansı intel İ5 4200u işlemciyle çok yakın. Belirteyim İ5 4200u ultrobook işlemcisi.

Evet haklısınız ama @Recep Baltaş abi demişti ki: G3258 İ5 4690 K'yı geride bırakabiliyor.
Ben öyle birşey hatırlamıyorum hiçbir zaman 4 fiziksel çekirdekli i5 işlemcisini geride bırakamaz hele bide k diyorsun onu oc et bakalım ne oluyor. İnsanlar 600tl verip Stickeri güzel diye almıyor i5 işlemciyi. Recep abi i5 performansına yaklaşıyor demişti bide bu kullandığı ekran kartı için geçerli idi 750ti da i5, ile g3258 arasında 1-2 fps farkeder.

Son düzenleme:
G3258 ile i5'in tek çekirdek performansına ulaşabilirsiniz. Ancak genel işlemci performansı aradaki çekirdek sayısı nedeniyle asla geçemezsiniz.

Olaya performans açısından bakmayın. G3258 2 çekirdekli bir işlemci. i5 4 çekirdek. Günümüzde oyunlar 4 çekirdek istiyor. Ve i5 teknoloji olarak G3258'den daha yukarıda.

Ben öyle birşey hatırlamıyorum hiçbir zaman 4 fiziksel çekirdekli i5 işlemcisini geride bırakamaz hele bide k diyorsun onu oc et bakalım ne oluyor. İnsanlar 600tl verip Stickeri güzel diye almıyor i5 işlemciyi. Recep abi i5 performansına yaklaşıyor demişti bide bu kullandığı ekran kartı için geçerli idi 750ti da i5, ile g3258 arasında 1-2 fps farkeder.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1.57 dakikasına bak.

Olaya performans açısından bakmayın. G3258 2 çekirdekli bir işlemci. i5 4 çekirdek. Günümüzde oyunlar 4 çekirdek istiyor. Ve i5 teknoloji olarak G3258'den daha yukarıda.
Evet doğru ama yinede benchmark yapmak istedim tabi ki G3258 İ5 'i geçemez.

Zaten işlemciler oyun performansını fazla etkilemez. Arada bir kaç FPS oynar. Önemli olan oyunu idare etmesidir. Yani çekirdekler önem kazanıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı