Intel H61 alınır mı?

Bütçe
800

Travis_Bickle

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon XFX RX6400 4gb GPU, AMD Ryzen 5 4500 CPU, 8+8 3000'lik DDR4 Ram, 650w 80+ PSU, Rampage Membran Klavye, AOC GM500 Mouse, AOC 24G2SP Monitör, Samsung SyncMaster 932NWE Plus 8000:1 5 ms İkinci Monitör, Rampage Kulaklık
Meslek
Öğrenci
RAM
4+4 1333 Ram Kingston
İşlemci
Intel i5 3470
Bunun soketi 1555 soket mi? 3. nesil destekler mi? En güçlü hangi işlemci takılabilir buna? İkinci elde 800 liraya buldum sıvı soğutma ile birlikte verilecekmiş. Sizce alınır mı bu kart? Bende i5 3470 var da elimdeki anakart belleğin ilk 64K bölümünde hata var uyarısı veriyor. Yeni anakart lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun soketi 1555 soket mi?
Evet, H61 çipset anakartlar LGA 1155 soket oluyorlar. Bu arada 1555 değil, 1155 buna dikkat lütfen :)
3. nesil destekler mi?
LGA 1155 soket, 2. ve 3. nesil işlemcileri destekliyor. Ancak anakart 2. nesillerin çıktığı dönemde üretilmişse, BIOS'u güncellemeden 3. nesil işlemciler belki çalışmayabilir. Bu bağlamda almadan önce 3. nesil bir işlemci ile test etmenizi veya alacağınız kişiden BIOS'u en son sürüme güncelledikten sonra size teslim etmesini rica edebilirsiniz.

Anakartın tam modelini paylaşabilirseniz daha iyi olur. Eğer üreticinin sayfasında anakart hakkında bilgiler paylaşılmış ise onları kontrol edebiliriz.

Hocam bende bir anakrt var şuan ancak önceden içinde 2.nesil i3 vardı. Şuan ise i5 3. nesil alıp taktım ama üç kez bipliyor. Anakart start alıyor ancak ekrana görüntü gitmiyor. Acaba bios yüzünden mi?

Intel H61 FHL DDR3
Anakartın tam modelini paylaşabilirseniz

Hocam bende bir anakart var şu an, ancak önceden içinde 2. nesil i3 vardı. Şu an ise i5 3. nesil alıp taktım ama üç kez bipliyor. Anakart start alıyor ancak ekrana görüntü gitmiyor. Acaba BIOS yüzünden mi?
Olabilir. Önceden anakartta çalıştığına emin olduğunuz 2. nesil i3 işlemciyi takıp BIOS'u güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Intel H61 FHL DDR3
Bu anakart adını arattığımda Intel'in kendi üretimi bir anakart ile karşılaşmayı bekliyordum ancak turuncu bir Esonic karşıladı.
Eğer bu sayfa anakartın gerçek sitesi ise "2./3. nesil işlemcilere hazır diye belirtmişler.
1707250607274.png

Olabilir. Önceden anakartta çalıştığına emin olduğunuz 2. nesil i3 işlemciyi takıp BIOS'u güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Maalesef artk o işlemci çalışmıyor. Bende de am4, 1155 ve 1150 soket işlemciler var sadece.
Eski sistemin anakart pinini yamulttum, işlemcinin köşesini kırdım nasıl becerdim anlamadım.

Maalesef artık o işlemci çalışmıyor. Bende de AM4, 1155 ve 1150 soket işlemciler var sadece.
Eski sistemin anakart pinini yamulttum, işlemcinin köşesini kırdım nasıl becerdim anlamadım.
Özellikle bilgisayar iç donanımına karşı ekstra dikkatli ve hassas olmalısınız. Anakart pini düzeltilebilecek durumda ve anakartınızın başka arızası yok ise yamulan pini düzeltip elinizdeki 1155 çalışan işlemciyi deneyebilirsiniz. Muhtemelen elinizdeki anakart bu Esonic'ten daha iyidir.

Bunun soketi 1555 soket mi? 3. nesil destekler mi? En güçlü hangi işlemci takılabilir buna? İkinci elde 800 liraya buldum sıvı soğutma ile birlikte verilecekmiş. Sizce alınır mı bu kart? Bende i5 3470 var da elimdeki anakart belleğin ilk 64K bölümünde hata var uyarısı veriyor. Yeni anakart lazım.

1155 soket anakartınız i5 olarak en yüksek i5 3570, i7 olarak da i7 3770 destekler.

Elinizde i5 3470 varsa fazlasıyla yeterli i5 3570 almanıza gerek yok.
i7 3770 ise 2. elde 1K civarı para istiyorlar bence değmez.
Elinizdeki işlemciyle devam edersiniz sarı siteden 1155 soket ASUS anakartlara bakmanızı öneririm.

Özellikle bilgisayar iç donanımına karşı ekstra dikkatli ve hassas olmalısınız. Anakart pini düzeltilebilecek durumda ve anakartınızın başka arızası yok ise yamulan pini düzeltip elinizdeki 1155 çalışan işlemciyi deneyebilirsiniz. Muhtemelen elinizdeki anakart bu Esonic'ten daha iyidir.

Pinleri düzelttim sıkıntı yok o konuda ama Belleğin ilk 64klık bölümünde hata veriyor. 3 kez kısa bip sesi geliyor ve sistem ekrana görüntü vermiyor.

Pinleri düzelttim sıkıntı yok o konuda ama belleğin ilk 64K'lık bölümünde hata veriyor. 3 kez kısa bip sesi geliyor ve sistem ekrana görüntü vermiyor.
O konuda pek bir fikrim yok maalesef. Yeni anakart bakabilirsiniz, ancak baktığınız Esonic H61 anakartı almak yerine 2. elden MSI, ASUS, GIGABYTE gibi markaların H61 çipset anakartlarına bakabilirsiniz. Esonic sıkıntı çıkaracaktır diye düşünüyorum.

Eğer yukarıda mesajlarımda paylaştığım sayfa gerçekten Esonic'in resmi sayfasıysa daha cümleye büyük harf ile başlamayıp, özel isimlerin baş harfini büyük yazmamışlar. Bu markanın anakartının yazılımsal veya donanımsal sıkıntı çıkarma ihtimali, saydığım markaların anakartlarına göre daha yüksek.
1707252232361.png

O konuda pek bir fikrim yok maalesef. Yeni anakart bakabilirsiniz, ancak baktığınız Esonic H61 anakartı almak yerine 2. elden MSI, ASUS, GIGABYTE gibi markaların H61 çipset anakartlarına bakabilirsiniz. Esonic sıkıntı çıkaracaktır diye düşünüyorum.

Eğer yukarıda mesajlarımda paylaştığım sayfa gerçekten Esonic'in resmi sayfasıysa daha cümleye büyük harf ile başlamayıp, özel isimlerin baş harfini büyük yazmamışlar. Bu markanın anakartının yazılımsal veya donanımsal sıkıntı çıkarma ihtimali, saydığım markaların anakartlarına göre daha yüksek.
Eki Görüntüle 2109242

Tamam hocam dikkat edeceğim. Başka markalara bakarım eğer bu fiyata varsa alırım da aslında bu parayı da vermek istemiyorum çünkü ikinci sistem olacak. Sıvı soğutmayı da güncel sistemime takarım uygun olur diye düşündüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı