Intel HD 4000 Graphics Inject

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Wocco

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar;

Mac OS X 10.9.2 Mavericks sürümünü başarıyla kurdum Toshiba L855-14M laptopuma.Fakat ekran kartını bir türlü aktif hale getiremedim.Clover boot menüsünün ayarlar kısmı altında Inject Intel seçeneği yok sadece harici ekran kartım gözüküyor.(Radeon HD 7670M).Bios'tan da dahili ekran kartımı etkinleştirme gibi bi seçenek bulamadım kurcaladım her yerini.Sorunum su HD 4000 graphics'i nasıl aktif edebilirim boot bölümünde ? Ekran kartım suan 3 MB olarak gözüküyor ve bilgisayar dahili ekran kartımı görmüyor.Nasıl bunu etkin hale getirebilirim?

System Specs

Intel Core i5 3210M
8 GB DDR3 1600 Mhz
AMD Radeon HD 7670M 2 GB
Intel HD 4000 Graphics

Bunu clover da düzeltebilceğini sanmıyorum çünkü çok denedim olmuyor. :) Onun için Chamelon Bootloader kur ve şu komutları seç IGPEnabler=Yes IGPlatformID=01660003

Evet seyit beyin dediği gibi yapın bende denedim olmadı.

Bunu clover da düzeltebilceğini sanmıyorum çünkü çok denedim olmuyor. :) Onun için Chamelon Bootloader kur ve şu komutları seç IGPEnabler=Yes IGPlatformID=01660003

Hocam dediklerinizi uyguladım fakat bir sey degismedi 3 MB olarak gözüküyor hala.

Kardeş Chamelon bootloader ile boot et ve şu komutları dene
Kod:
GraphicsEnabler=Yes IGPEnabler=Yes IGPlatformID:01660003
Buda olmazsa GraphicsEnabler=No yaz ve diğer komutlarıda ekle.
Eğer hala cloverdan açmaya çalışıyosan mac'i 3mb yada 4 mb olarak görünmeye devam eder.

Kardeş Chamelon bootloader ile boot et ve şu komutları dene
Kod:
GraphicsEnabler=Yes IGPEnabler=Yes IGPlatformID:01660003
Buda olmazsa GraphicsEnabler=No yaz ve diğer komutlarıda ekle.
Eğer hala cloverdan açmaya çalışıyosan mac'i 3mb yada 4 mb olarak görünmeye devam eder.

Hocam clover ile amd radeon hd7670m kartımı çalıştırmayı başardım. Intel'e gerek kalmadı. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı