Intel i3 9100 4.3 GHz'e çıkıyor

JustedGE

Femtopat
Arkadaşlar, merhaba. Benim size bir sorum var. Benim işlemcim Intel i3 9100 3.6GHz ama ben birkaç kere bilgisayar oyunu oynarken elektrik kesintisi yaşadım. Hatta birden fazla ve benim işlemcim yeri geldiğinde 4 veya 4.3GHz vs. oluyor. Bunun sebebi nedir? Elektrik kesintisi yüzünden işlemcime overclock mu oldu yoksa bu durum kötü bir şey mi?

4.1GHz en nadiri. O da çok nadir.

Tamam hocam, sağ olun.
İntel işlemciler normal frekansının üstüne güç seçenekleri kısmından performansı seçerseniz turbo boost modu açılıp alabildiği en yüksek değeri alırlar. Bu değerler intelin kendi sitesinde işlemciyi aratıp Turbo Boost Frekansı kısmından öğrenebilirsiniz. Gayet normaldir.

Intel işlemciler normal frekansının üstüne güç seçenekleri kısmından performansı seçerseniz Turbo Boost modu açılıp alabildiği en yüksek değeri alırlar. Bu değerler Intel'in kendi sitesinde işlemciyi aratıp Turbo Boost frekansı kısmından öğrenebilirsiniz. Gayet normaldir.

Hocam onu nasıl yapacağım.

Hocam onu nasıl yapacağım.
1625865218490.png

Ne yapmak istediğinizi anlamadım. Performans seçeneği ise. Windows arama kısmına güç seçenekleri yazmanız yeterli. Önünüze alta ekleyeceğim fotoğraf gibi bir kısım gelecek. Oradan Yüksek performansı seçmeniz yeterli olacaktır.

1625865322589.png

Eki Görüntüle 1102294

Ne yapmak istediğinizi anlamadım. Performans seçeneği ise. Windows arama kısmına güç seçenekleri yazmanız yeterli. Önünüze alta ekleyeceğim fotoğraf gibi bir kısım gelecek. Oradan yüksek performansı seçmeniz yeterli olacaktır.

Eki Görüntüle 1102297

Hocam tamam ama bu bilgisayarıma zarar vermez değil mi? Ekran kartım AMD Radeon R7 240 4 GB RAM var malum havalar da sıcak yani bilgisayarım zarar görmez uzun süre kullanırsam performans kaybı vs. yaşamam değil mi?

Geri
Yukarı