Intel i5 6500 RX 470 Sistem Oyun Performansı Nasıldır?

AssassinFurkan

Kilopat
Daha fazla  
Screenshot_2016-09-05-22-08-26.png

Screenshot_2016-09-05-22-08-30.png

Ekran kartı ise RX 470 Gaming X. Eksikleri var mi? Oyun oynamak amaçlı dizdim. Oyunlari hangi ayarda kac FPS açar?

kasayı bu kadar ucuza getirmek mantıklı değil şahsen ilerde sıkıntısını çekersin kapağını açarken kırılcak bir kasa :)

O hesaptan yazamadim icin bundan yaziyorum.

Bütçem 2500 TL oldugu icin ucuz sectim bütçeyi biraz asiyor daha uygun onerebileceginiz kasa varsa soylerseniz birde ram yeterli mi sizce yoksa 16 gb mi almak lazim

Eki Görüntüle 186335
Eki Görüntüle 186337

Ekran kartı ise RX 470 Gaming X. Eksikleri var mi? Oyun oynamak amaçlı dizdim. Oyunlari hangi ayarda kac FPS açar?
Bende Asus rx 470 ve i5 6500 var. Rust the forest Euro Truck simulator gibi oyunlar oynuyorum. Bir tek Rus'ta biraz zorlanıyor o da normal optimize olmayan bir oyun için. Her neyse ısı değerleri ise işlemciyi stok soğutucusunda kullanıyorum 52 dereceyi geçtiğini görmedim. Ekran kartını ise ben OC yaptım 62 dereceyi geçmiyor. Bence güzel bir sistem tavsiye ederim ama bütçen varsa 480 Alman daha iyi olacaktır ya da ekran kartını 480 yapıp işlemcini i5 6400 yapabilirsin tercih senin. İyi forumlar :)

Ben Assassin's Creed Battlefield Tomb Raider bu tarz yeni cikan oyunlari oynuyacagim cogunlukla. Bütçemi asacagi icin rx 480 alamam. Kullandiginiz kasa nedir birde

Kasayi z3 yapalim o zaman oyun performansi hakkindada bilgi gelirse cok guzel olur
Yani şöyle diyebilirim üste dediğim gibi yukarıda oyunlar gibi oyunlar oynuyorum ama tahminimce grafik ayarları yüksekte 60 fps üstü oynarsın. Sıcaklığa gelirsek de gerçekten serin içerisi ekran kartım 62 dereceyi işlemcim de 52 dereceyi hiç geçmedi yani süper bence. Ben birde ekran kartını 125 MHz OC ettim... Tek tek oyun performansını veremeyeceğim çok üzgünüm şehir dışındayım internet kotalı :/

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı