Görüşleriniz nelerdir?

• Anakart Değişmeli (Fiyatı daha uygun bir anakart seçilmeli)

Oy: 0 0,0%
  • İşlemci Değişmeli (i5 Syklake ailesinden seçilmeli)

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    5
  • Anket kapandı .

GamerPC2016

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Not: İşlemci soğutucuyu daha seçmedim.

Bu toplamanın artı ve eksi yönleri nelerdir sizce? Özellikle eksi yönlerini merak ediyorum. Eksik var mı veya değişmesi gereken? Monitör olarak 4K TV düşünüyorum, artı ve eksileri nelerdir sizce? (LG-Samsung 4K) Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak bilmiyorum ancak herkes bunu öneriyor. Sanırım beta Windows yükleyip kodu giriyorsunuz ancak dediğim gibi tam bilmiyorum.

MSI Z170A TOMAHAWK AC Intel Z170A Soket 1151 DDR4 3600MHz(OC) HDMI&DVI Anakart
bunda wireless var bu ürünü de düşünebilirsiniz.
Ya da overclockla ilginiz alakanız, bilginiz tecrübeniz, hevesiniz yoksa b150m bazooka alıp i7 6700 alabilirsiniz. Gtx 1070'i i5 6500 götürebiliyor, i7 6700 hayli hayli yetiyor. Render vb. işleriniz yoksa 6700k almanızın bir manası yok. Gta 5 gibi bir oyundaki cpu%sine bakın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Güç kaynağı olarak da o kadar uzun boylu bir şeye ihtiyacınız yok, sisteminiz maximum 300-350w güç harcıyor. Bu kasayı severseniz alabilirsiniz, içindeki güç kaynağı size hayli hayli yeter.
ZALMAN Z3 PLUS 600LE 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
Bilgisayar için tv önerilmiyor bazı taraflarca, bilgisayar için, yakından kullanılmak için tasarlanmaması gözü fazla yoruyor olması vb.
4k takıntınız yoksa bu monitörü önerebilirim. 144 hz ayrı bir dünyadır. Bu sisteme 144 hz yakışır.
Ayrıca 4k 1070'e biraz fazla 1080 gerek 4k'da güzel bir deneyim için.
ASUS 24" VG248QE 1ms 144Hz Full HD HDMI+DP 3D Gaming Monitör
İşletim sistemi içinse windowsun 1 veya 2 aylık deneme kodları var onları kullanabilirsiniz şimdilik. Ssd içinde veri depolamayacağınız için 2 ayda bir tekrar windows da kurabilirsiniz veya internetten aktivasyon kodu bakabilir, kinguin kullanabilirsiniz. Ama 400 tl'ye windows almayın :)
Son olarak bütçe bu kadar yukarı çıkmışken seagate 2tb 7200rpm hdd almanızı öneriyorum aralarında 100-150 tl fark var.

Hocam dediğiniz anakartı düşünüyorum bende zaten, arasında 100 TL fark var, ama iyi yanı wifi olayı. oc şimdilik düşünmüyorum, fakat gtx 1070 msı ve 6700k cezbediyor kısmayı düşündüm i5 6600k ya düşüreyim dedim gene yapamadım. tv konusunda göz den ötürü monitörün/tv nin uzakta olması daha iyi kendim için ondan ötürü. gtx 1070 1080p ekranda darboğaz yapar mı ? performasını tam verememe durumu olabilir mi ? , seçtiğim kasaya gtx 1070 rahat bir şekilde sığar mı sizce ?

Bir işletim sistemine 400 TL para vermek mantıklı değil. Kinguin'den 80 TL'ye alabilirsiniz.

Hocam danıştım bende, ilerde sıkıntı çıkarma ihtimalinin olduğunu söylediler bana

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı