İntel Pentium 6300 ve AMD RX 470 Nitro 4G darbogaz yapar mı?

Mustafa Eskin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar, 4 yildir ailemi bilgisayar toplamak icin ikna etmeye calisiyorum. 2 kez basardim ama ikisinde de tayinimiz cikti ve aksadi. Artik ikna olmuyorlar ve bilgisayar almiyorlar. Ben de burslulugumu ve okulda yemek parami harcamayarak araligin sonuna kadar 1000 TL'ye yakin para biriktirebilcegimi fark ettim ve su an biriktiriyorum. Para birikince aklimda Rx 470+ Nitro 4G ekran karti almak var. Daha sonra yaz tatiline kadar biriktirebilirsem islemci-anakart falan da alacam. Size sorum şu, benim islemcimle bu ekran kartinda dikey esitlemeyi acsam yine de darbogaz olur mu? Darbogaz oldu diyelim oynadigim oyunlarda 30 FPS'e sabitlenebiliyor. 30 FPS'de darbogaz olur mu?

Elimdeki bilgisayar:
  • Pentium E6300
  • 9500GT ekran karti
  • 4GB RAM
  • Asus G-241 ya da 251 gibi bir model anakart.
Son olarak belirttigim butcede daha iyi bir ekran karti var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim sistem topliycak kadar para biriktirmem yillarimi alir. 550 lira burs var 3 ayda bir veriliyor. Yemek param sadece okul doneminde veriliyor. 3 ayda hic harcama yapmasam 850 TL yapar. Diyelim ki hic yemedim icmedim biriktirdim. Yilda 4 burs aliyorum, 9 ay yemek parasi aliyorum 3100 TL yapiyor. Ve bu paranin 700-800 lirasi benim giyimime, sosyal etkinliklerime ucu ucuna yeter. Kaldi 2300 lira. Ben pisman olcagim sistem toplamam. Bu yuzden ilk ekran karti alip biriktikce anakart islemci degisimi yapacam.

Son düzenleyen: Moderatör:
APU da istemiyorum. Izledigim videolarda Witcher 3 oyununda 1080 ve Pentium islemciyle 80 FPS aliyolardi. Yani islemcinin izin verdigi yere kadar FPS alinabiliyormus.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı