Intel Pentium G3258 ve GTX 750Ti için güç kaynağı tavsiyesi

Daha fazla  
Merhaba Technopatlar,

Resimdeki sisteme kaç wattlık bi güç kaynağı almak iyi olur ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    70,5 KB · Görüntüleme: 516
Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim :) En son hali bu. Böyle bişey yapayım dedim. Bi de bana 500gb çok rahat yetiyo 1tba gerek yok yani :D

Dosya Ekleri

• Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    81,6 KB · Görüntüleme: 477
1700 TL para veriyorsunuz ve sistemde i3 yok ! 2 Everest marka ürünleri tavsiye etmiyoruz. 3. Kasa+PSU alın daha ucuza mal olacaktır. Örneğin Asgard 381 olabilir. 4. İlerde upgrade yapcağınızı varsayarsak, RAM' leri tek modül alın ilerde 16 GB yaparsınız. (Hatam varsa kusura bakmayın mobilim)

Everest kasa alıp paranızı çöpe atmayın kalitesiz malzemeler kullanılıyor o fiyata Zalman Z3 Plus alınabilir. Soğutucu çıkarılıp, anakart MSI H81M P33 alarak işlemciyi i3 4170 almalısınız. Ekran kartı olarak R9 270 alabilirseniz daha performanslı bir sistem olacaktır. Xigmatek Asgar 381 500W kasa alarak fiyatı düşürebilirsiniz.

400 w yetecektir fakat günümüz için ve gelecek için ben en az 500 w öneriyorum. Frisby ve Everest kasalardan uzak durun onun yerine daha kaliteli ve ucuza gelecek olan Xıgmatek Asgard 381 500 w alabilirsiniz kablo yönetimi de mevcut.

1700 TL para veriyorsunuz ve sistemde i3 yok ! 2 Everest marka ürünleri tavsiye etmiyoruz. 3. Kasa+PSU alın daha ucuza mal olacaktır. Örneğin Asgard 381 olabilir. 4. İlerde upgrade yapcağınızı varsayarsak, RAM' leri tek modül alın ilerde 16 GB yaparsınız. (Hatam varsa kusura bakmayın mobilim)
İyi bir öneri vermişsin hatan yok dediğin gibi 1700 tl veriliyor ve i3 yok sonra seçtiği kasada yanlış kısaca kardeş tamamıyla haklısın için rahat olsun :D

Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim :) En son hali bu. Böyle bişey yapayım dedim. Bi de bana 500gb çok rahat yetiyo 1tba gerek yok yani :D

Öyle demek 1 Tb ile 500 gb arasında önbellek farkı var daha güvenlidir, ayrıca aralarındaki fark 30-40 lira ilerde değiştirmek zorunda kalmazsın.

Edit: İmzamdaki kasayı almanızı tavsiye ederim hem daha ucuz hem kaliteli içi bende kullanıyorum o fiyata alınabilecek en güzel kasa bence CM CMP350 ve RC 430 dahil ikisinide kullandım bu kasa içlerinden en güzeli.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı