Çözüldü Intel ve NVIDIA Control Panel silinebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yavuzfeti

Hectopat
Daha fazla  
Monster Abra A5 v16.2.1 kullanıyorum. Ekran kartı olarak GTX 1050 3GB ve Intel UHD 630 var ve:
  • Intel Grafikleri Kontrol Merkezi
  • Intel Graphichs Control Panel
  • NVIDIA Control Panel
  • GeForce Experience olmak üzere
4 tane ekran kartı kontrol merkezi var.
Ben bunların hepsini kaldırıp sadece GeForce Experience'i bıraksam bir sorun yaşar mıyım?

Çözüm
GeForce Experience sürücü güncellemek, video paylaşmak ve ekran görüntüsü almak dışında bir artısı yok. Optimizasyon ayarı dediği şey, sisteminin desteklediği kadar grafik ayarlarını yükseltmek. Bu uygulamayı tamamen kaldırabilirsin. Ben mesela bu uygulamayı kullanmıyorum. Sürücü güncellemelerini ise NVIDIA forumu ve Guru3D üzerinden takip ediyorum. Tarayıcı yer imlerine ekleyebilirsin.
Intel sadece bir tane kontrol merkezi olması lazım, eğer Store ve normal olarak iki tane varsa birini kaldırabilirsin. DDU ile GeForce Experience silmeni öneririm. Daha sonra Nvidia ve Intel ekran kartı sürücülerini kaldırıp yeniden kur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kurulum yaparken ilk olarak Intel sürücüsünü kur. Eğer Windows update eski sürücü kurarsa, şu yöntemleri uygulayarak gizleyebilirsin.
Ne alaka hocam?
Biri entregre kontrol merkezi diğeri harici kontrol merkezi.
Hepsi tam takır dursun.
GeForce Experience driver güncellemelerini denetlemek, oyun optimizasyonu sağlamak ve çeşitli uygulamalar ile oyun deneyimini değiştiren program. Diğerleri ile aynı amaca ve hizmete sahip değil.

Ne alaka hocam?
Biri entregre kontrol merkezi diğeri harici kontrol merkezi.
Hepsi tam takır dursun.
GeForce Experience driver güncellemelerini denetlemek, oyun optimizasyonu sağlamak ve çeşitli uygulamalar ile oyun deneyimini değiştiren program. Diğerleri ile aynı amaca ve hizmete sahip değil.
İntelinkiler aynı gibi duruyor diye sordum.

Entegre grafiğin hiç kullanılmadığını düşünürsek sürücülerinin de kurulması gerekmediğini savunabilirim. Zaten eski sürüm de olsa Windows çoğu güncellemeyi otomatik olarak sunuyor. Bunun dışında harici ekran kartının sürücüsünü ve anakart yonga seti sürücülerini kurmak yeterli.

GeForce Experience sürücü güncellemek, video paylaşmak ve ekran görüntüsü almak dışında bir artısı yok. Optimizasyon ayarı dediği şey, sisteminin desteklediği kadar grafik ayarlarını yükseltmek. Bu uygulamayı tamamen kaldırabilirsin. Ben mesela bu uygulamayı kullanmıyorum. Sürücü güncellemelerini ise NVIDIA forumu ve Guru3D üzerinden takip ediyorum. Tarayıcı yer imlerine ekleyebilirsin.
Intel sadece bir tane kontrol merkezi olması lazım, eğer Store ve normal olarak iki tane varsa birini kaldırabilirsin. DDU ile GeForce Experience silmeni öneririm. Daha sonra Nvidia ve Intel ekran kartı sürücülerini kaldırıp yeniden kur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kurulum yaparken ilk olarak Intel sürücüsünü kur. Eğer Windows update eski sürücü kurarsa, şu yöntemleri uygulayarak gizleyebilirsin.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı