Intel Xeon E5450 vs Xeon X5460

Godieth

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakında ekran kartı almayı düşünüyorum fakat yanında galiba bir işlemci alacağım.

Özellikler:
  • İŞLEMCİ:Intel Pentium Dual-Core E6500 2.93GHz
  • ANAKART:G41T-M7
  • RAM:2GB
  • EKRANKARTI:Intel G41 Express Chipset
  • HARDDİSK:1TB
  • Güç Kaynağı:300 W
Ekran kartı önerebilir misiniz uygun fiyatlı?
İşlemci de tabi.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 750 alabilirsin Aliexpress üzerinden. Kuponla 200 TL'ye geliyor.

X5460 tavsiye ederim. Saat hızı daha yüksek. Lakin RAM'ini de 4 GB yapmalısın.

Biraz daha fazla bütçen varsa hiç uğraşma, işlemci, anakart ve RAM üçlüsünü değiştir. Zira bu sisteme yapacağın son Upgrade olur bu.

GTX 750 alabilirsin Aliexpress üzerinden. Kuponla 200 TL'ye geliyor.

X5460 tavsiye ederim. Saat hızı daha yüksek. Lakin RAM'ini de 4 GB yapmalısın.

Biraz daha fazla bütçen varsa hiç uğraşma, işlemci, anakart ve RAM üçlüsünü değiştir. Zira bu sisteme yapacağın son Upgrade olur bu.

Aliexpress güvenli mi?
Kapıda ödeme gibi durum var mı ?

Aliexpress güvenlidir. GTX 750 ve X5460'ı en çok satış yapan mağazadan alırsan başın ağrımaz.

Edit: RAM'lerin DDR3'müş. DDR3 ise 8 GB'a kadar yükseltmeni tavsiye ederim.

Anakartın G41 serisinden olduğundan OC yapmanız biraz zor. O yüzden çalışma frekansı yüksek olan modeli tercih edin, sizin için daha iyi olacaktır. G41 anakartlara her DDR3 RAM uyumlu olmuyor diye biliyorum. Alırken dikkat edin. En azından G41 Combo ve bazı G41 modellerinde öyleydi.

Ekran kartı:
Tahmini Teslimat Zamanı

İşlemci:
Tahmini Teslimat Zamanı

İki mağazadan da alışveriş yaptım. Ekran kartı alırken Türkiye'den aldığınızı, gümrükten geçmesi için fiyatı düşük yazmalarını söyleyin.

Teşekkürler bazı forumlarda da konu açtım. Xeon 5460 çalışmayabilir dediler.
Bir de başka işlemci olmaz mı bu sisteme gidip alabileceğim?
Anakartın G41 serisinden olduğundan OC yapmanız biraz zor. O yüzden çalışma frekansı yüksek olan modeli tercih edin, sizin için daha iyi olacaktır. G41 anakartlara her DDR3 RAM uyumlu olmuyor diye biliyorum. Alırken dikkat edin. En azından G41 Combo ve bazı G41 modellerinde öyleydi.
Longline Pc Memory Ddr3 8gb 1333mhz Pc3-10600 Lngddr313338gb - n11.com
Bunu alsam taksam çalışır mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler bazı forumlardada konu açtım.Xeon 5460 çalışmayabilir dediler.
Birde başka işlemci olmaz mı bu sisteme Gidip alabileceğim
Alacağın Xeon 5460 modlanmış şekilde gelecek ve taktığınızda çalışacaktır. Eğer bir sıkıntı yaşarsanız modlu BIOS kullanmanız gerekebilir.

İşlemcinin olmama ihtimali var elbette. Modlanmış işlemciler bunlar. Olmazsa, Türkiye'de satarsınız. Çok problem etmeyin. Aldığınızdan daha pahalıya satmak zor değil.

Lakin GTX 750 sorunsuz çalışacaktır. RAM'i 8 GB da yaparsanız güncel oyunları rahatlıkla oynayabileceğinizi tahmin ediyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı