Intel Z370 Anakart Kaby Lake Destekleyebilir

We’ve been able to confirm that Z370 will only support Coffee Lake processors. Here’s the shocker, they could support Kaby Lake, yet Intel doesn’t allow it.

Coffee Lake işlemciler için dizayn edilen Z370 chipset anakartlar Kaby Lake destekleyebiliyor ama Intel izin vermiyor buna.

Beni şaşırttı mı? Kesinlikle hayır.

Kaynak

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sokete 3 jenerasyon işlemci çıkartıp, her jenerasyon için farklı nesil çipset kullanımını şart koşmak ne kadar geri zekalıca bir anlayış anlamıyorum. Z170 anakartlar dahi normalde en yeni nesil işlemcileri besleyebilecek kapasiteye sahipken inatla sürekli yeni çipset dayatması yapması ve buna karşılık tüketicilerin de gidip bunları satın alması hakikaten normal değil.

Skylake non-K OC gibi Z170 ve Z270 anakartlara da Coffee Lake modu çıkacağını düşünüyorum. Hani mimarisel olarak uçurum fark olsa neyse diyeceğim fakat öyle bir durumda yok ortada. Aynı tas, aynı hamam.

@Charmander1903 Şu an işlemci piyasasında ciddi bir rekabet oluşmaya başladığı için Intel yeni işlemcileri benzer fiyatlardan satışa çıkarabilir, beklemen de fayda var acelen yoksa.
İşlemci çıkarda anakart hemen çıkmıyor şimdi ben b250 serisi bir anakart alıp beklersem onlarda bios güncellemesi ile kullanabilecekmiyim mevzum o :D

BIOS güncellemesiyle bir önceki nesil Anakart modellerine Coffee Lake işlemci desteğini vermesi lazım, bu Anakartların bu işlemcilerle kullanılamaması kabul edilebilir bir durum değil. Intel yine Skylake işlemcilerde olduğu gibi bir BIOS güncellemesi yapabilir. Yapmazsa da şaşmamak lazım Intel bu.

BIOS güncellemesiyle bir önceki nesil Anakart modellerine Coffee Lake işlemci desteğini vermesi lazım, bu Anakartların bu işlemcilerle kullanılamaması kabul edilebilir bir durum değil. Intel yine Skylake işlemcilerde olduğu gibi bir BIOS güncellemesi yapabilir. Yapmazsa da şaşmamak lazım Intel bu.
1 Ekime kadar vakti var dolar yükseliyor çünkü bu siyasi olaylardan dolayı etrafımızdaki zaten kışı 3.80 civarıyla bitiricez bu seneyi doları o yüzden biran önce almanın peşindeyim ekran kartını sona bırakıcam sadece sonuçta açık dünya oyunu fazla oynayan değilim oynarsamda dsr ile oynarım işlemcinin üzerinden yükü düşürürüm diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı