Intel'den AMD işlemciye geçmek

AMD Ryzen 7 3700X
MSI b450 Tomahawk Max
Yoldalar.

@Ahmet Ayseli i7 2600 var şuan makinede. Bakalım nasıl bir performans artışı olacak. Render işleriyle meşgulüm.

+++ 5100 MHZ'e kadar destekliyor ayrıca b550
5100 mhz ram var mı ve çıksa ne kadar alınabilir
O 10 dakika fark saatlere çıkar yaptığın işe göre. Saatler de birike birike aylar bile olur. Ekmeğini bu işten kazanan biri için o 10 dakika çok önemli. Fikrin olmadığı konularda böyle o değmez, bu etmez diye sallamayı bırak. Oyun için 1000 TL fark etmez, bu konuda haklısın.
aynen 4K renderlar çok uzun sürüyor ama 1080p için 2700x'de yeterli olabilirdi

Şimdi render farklarına baktım 10 dakika falan Ryzen daha iyi ama çok zengin değilsen 10 dakika fark için 1000 TL'den fark verilmez ya zengin olsam ben de Ryzen alırım.

Laf söyle miyim diyorum ama;
1- Abi tavsiyesi. Tokarlar falan gibi üslup ile konuşsan kimse seni toplumda muhatap almaz. Bir karşılaştırma öne sürüyorsan gerekçelerini yazarsın. Katılırız veya katılmayız.
2- Kullanım amacını bilmeden yorum yapıyorsun.
3- 10dk render süresi farkı var diyorsun. Günde hiç almasam 10 render alıyorum. 100dk eder (ki o standart bir ölçü. Kalite arttıkça süre makası da artacaktır) bu bana haftada yakşalık 15 saat kazandırır. O da en minimum rakamlar ile.

14 yıldır Intel kullanıcısıyım. İlk defa AMD sistem topluyor olacağım. Heyecanlıyım.
Sizce memnun kalır mıyım? En eski i7 2600 işlemcim bile bana hiç sorun çıkarmadı ve yarı yolda bırakmadı mesela.
Endişe yok da değil içimde, acaba böyle memnun kalır mıyım konusunda.

Önermem bende aynı şekilde bildiğiniz yoldan devam edin güzel yoldasınız👍

Yahu hocam ne bu sizin Intel sevdanız arkadaşın şu anda asıl amacının render yapmak olduğunun farkında mısınız her konuya Intel diye tutturmayınız yeter.

Tamam bilgili arkadaşımız tecrübeli arkadaşımız konuştu siz haklısınız tamam👍

Yeni konular

Geri
Yukarı