Intel'e Dava Açmak

Intel mi haklı yoksa tüketici mi?

• Intel bu konuda haklıdır.

Oy: 5 45,5%
  • Tüketici bu konuda haklıdır.

Oy: 6 54,5%

• Oy verenlerin toplamı
    11
  • Anket kapandı .

108971

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Başlıktan da anlayabileceğiniz üzere Meltdown ve Spectre olayları sebebiyle Intel'e dava açmamız mümkün müdür? Mümkün ise bu davanın sonucu nasıl olur? Açıkçası ben Intel i7 6700 kullanıcısıyım ve 1200 TL ödedikten sonra Intel'in yaptığı bir saçmalık sonucu işlemcinin performansının %30'unun bana ait olmayan bir hata nedeniyle düşmesini istememekteyim. Cevaplayan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Satış ve kullanım sözleşmesinde olmayan maddelerden dolayı dava açılsa da hiçbir şey elde edilemez. Davayı kaybetmeniz durumunda, Intel donunuza kadar alabilir. Abartmıyorum.
Satış ve kullanım sözleşmesinde belirli bir performans vaadi ya da güvenlik vaadi verilmiyor.
Ayrıca bu yavaşlatma durumu en fazla %4'ü buluyor son kullanıcılarda. %30 olarak belirtilen kısım sunucular ve sanal makine uygulamaları için geçerli.

Satış ve kullanım sözleşmesinde olmayan maddelerden dolayı dava açılsa da hiçbir şey elde edilemez. Davayı kaybetmeniz durumunda, Intel donunuza kadar alabilir. Abartmıyorum.
Satış ve kullanım sözleşmesinde belirli bir performans vaadi ya da güvenlik vaadi verilmiyor.
Ayrıca bu yavaşlatma durumu en fazla %4'ü buluyor son kullanıcılarda. %30 olarak belirtilen kısım sunucular ve sanal makine uygulamaları için geçerli.
Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler, dava açmayı düşünmüyordum aslında merak ettiğim şey birisi dava açarsa nasıl sonuçlanacağı idi. Ancak bence dava açılması durumunda tüketici bu konuda haklıdır diye düşünmekteyim ama kanunlar gereği tüketici yine haksız duruma düşüyor, kanunlar açıkçası çok garip :morgöz:

Mağdur olan her iki taraf ama mağduriyetin giderilmesi ve memnun edilmesi gereken taraf tüketici.
Kanun ve sözleşme bu şekilde maalesef, Intel'e özel bir durum değil.

Dava açmak devleti devlete şikayet etmek gibi bir durum oluyor. Ama şu yol izlenebilir. Her CPU % bazından ne kadar bir performans kaybettiyse ürünün satış faturasını getiren her kullanıcıya 1 kereye mahsus, kaybettiği o % lik performans kadar fatura fiyatından hesaplanarak geri ödenmeli. Veya İntel ürünlerinde geçerli kaybedilen o % lik performans kadar indirim çeki verilebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı