İnternet açıldıktan 5 dakika sonra gidiyor

Mansitak56

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. İnternetim gidip geliyor. İnterneti açıyorum en fazla 5 dakika dayanıyor. Sonra gidiyor interneti açıp kapatıyorum geri geliyor. Sonra yine gidiyor ve durup duruken bir anda gidebiliyor internet. Yazılımsal bir sorun mu var? Modemden kaynaklı mı?

Merhaba. İnternetim gidip geliyor. İnterneti açıyorum en fazla 5 dakika dayanıyor. Sonra gidiyor interneti açıp kapatıyorum geri geliyor. Sonra yine gidiyor ve durup duruken bir anda gidebiliyor internet. Yazılımsal bir sorun mu var? Modemden kaynaklı mı?

Genelde bu tarz durumlar modem ile alakalı oluyor. Modem marka model nedir? Arkasında veya altında yazar. Ayrıca fiber mi VDSL mi öğrenmek için zaten kablo tipinden belli etse de bilmediğin için diyorum arkadaşta demiş DSL kısmına takılır. Direkt modeme takılır bu kablo. Fiber için GPON yani modemden önce GPON cihazına gidip ayrıştırır. Ayrıca hat değerlerini de atabilir misin? Modem arayüzüne girip? Eski bir modemse güncelleme almayacaktır muhtemelen veya otomatik güncelleme desteği yoktur. Sen bunları anlatırsan daha iyi ilerleriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı