İnternet altyapı türü nasıl öğrenilir?

Sir Lewis

Hectopat
Selamlar,
Dün bir konu açmıştım ancak yardım eden olmamıştı. 🥲
Sorum şu Türk Telekom üzerinden altyapı sorguladığımda fibernet, Vodafone üzerinden yaptığım zaman fiber gözüküyor ancak TurkNet ve Netspeed üzerinden baktığım zaman VDSL altyapı gözüküyor.
İstediğim internette taahhütsüz olsun istiyorum sonradan uğraşmamak için.

Bunun sebebi nedir? Neden birinde fiber varken diğerlerinde VDSL gözüküyor?
Türk Telekom fiber üzerinden diğerlerinde fiber kullanamıyor muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,
Dün bir konu açmıştım ancak yardım eden olmamıştı. 🥲
Sorum şu Türk Telekom üzerinden altyapı sorguladığımda fibernet, Vodafone üzerinden yaptığım zaman fiber gözüküyor ancak TurkNet ve Netspeed üzerinden baktığım zaman VDSL altyapı gözüküyor.
İstediğim internette taahhütsüz olsun istiyorum sonradan uğraşmamak için.

Bunun sebebi nedir? Neden birinde fiber varken diğerlerinde VDSL gözüküyor?
Türk Telekom fiber üzerinden diğerlerinde fiber kullanamıyor muyum?
TT fiberi varsa Comnet, Türknet, Netspeed gibi firmaları kullanabilirsiniz. Vodafone fiber varsa Vodafone, SOL kullanabilirsiniz diye biliyorum.

Önerdiğiniz hiçbir firmayı önermiyorum.
Önermeyebilirsiniz, sadece kullanabileceği taahhütsüz firmaları söyledim. Kullanıp kullanmayacağı ona kalmış.

GIBIRNET/GÖKNET sitesinden altyapı testi yapıp atar mısınız?
TT fiberi varsa Comnet, TurkNet, Netspeed gibi firmaları kullanabilirsiniz. Vodafone fiber varsa Vodafone, sol kullanabilirsiniz diye biliyorum.

Şu anda Vodafone kullanıyorum paketim fiber olarak geçiyor ancak farklı firmalarda aratma yaptığın zaman VDSL gözüküyor.

(Taahhüt bitmesine 4 ay var)

Dosya Ekleri

• IMG_20220419_230507.jpg
    IMG_20220419_230507.jpg
    81,7 KB · Görüntüleme: 44
Şu anda Vodafone kullanıyorum paketim fiber olarak geçiyor ancak farklı firmalarda aratma yaptığın zaman VDSL gözüküyor.

(Taahhüt bitmesine 4 ay var)
Evet, benim de buradan anladığım VDSL ama büyük ihtimalle T11 kabinden hizmet alacaksınız. Bu kabin binanızın bodrum katında oluyor genelde.

Çok yakın olduğunuz için fiber gibi kaliteli hizmet alabilirsiniz ama tabii bir fiber gibi olmaz ping konusunda falan.

Evet, benim de buradan anladığım VDSL ama büyük ihtimalle T11 kabinden hizmet alacaksınız. Bu kabin binanızın bodrum katında oluyor genelde.

Çok yakın olduğunuz için fiber gibi kaliteli hizmet alabilirsiniz ama tabii bir fiber gibi olmaz ping konusunda falan.

Evet ilk taşındığım zaman bodrumda TT kabini vardı ancak şu an oraya erişimim yok, olsa resmini gönderebilirdim.

Evet ilk taşındığım zaman bodrumda TT kabini vardı ancak şu an oraya erişimim yok, olsa resmini gönderebilirdim.
Bu kabinden hizmet almanızı öneririm, Vodafone'den çok daha kaliteli hizmet alırsınız "bana göre."

Bu kabinden hizmet almanızı öneririm, Vodafone'den çok daha kaliteli hizmet alırsınız "bana göre."

Aslında şu an çok memnunum kendilerinden 45/18 internet alıyorum ancak 7-8 ay sonra taşınma planım var.
Taahhütsüz internet istememin sebebi buydu.

Vodafone için bu kadar üzüleceğimi bilmezdim ancak anladığım kadarıyla benim altyapı VDSL.
Paket ismi fiber olarak geçiyor ancak VDSL hizmeti mi alıyorum?

Hocam şimdi modeme baktım, Nokia G-240W-C modemi.
İnternette arattığım zaman fiber modem olarak geçiyor.
Bence sorun TurkNet ve göknetin altyapı sorgulama sitesinde.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı