İnternet altyapısı için neler yapılabilir?

Mert481

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bulunduğum yerde eskiden Vodafone ev internet kullanıyordum. 50 mgbit bana yetiyordu. Ama diğer evimize gittiğimiz zaman iptal ettirmiştik. Orada super Online kullanıyordum. Binada altyapı vardı tekrar köydeki evimize dönünce Superbox aldım ama CS:GO gibi GTA Online gibi Online oyunlarda ping sorunu yaşadım. Ve çok çabuk bitiyordu ayrıca faturası da biraz yüksek geldiği için birkaç gün önce iptal ettirdim şu an internetsiz kaldım ve Vodafone Türk Telekom TurkNet super Online vb bir sürü yere baktım ama bir sonuç alamadım. Vodafone aradığımda altyapı yok dediler Türk Telekom da ise altyapı talep edebilirsiniz dediler ama kesin bir tarih vermiyorlar. 6 ayda olabilir 6 haftada olabilir vb gibi bir cevap aldım aktif olarak internet kullanan biriyim önerebileceğiniz bir şey varsa bu konulardan anlayan arkadaşlar yazarsa çok makbule geçer iyi günler.

Merhaba arkadaşlar. Bulunduğum yerde eskiden Vodafone ev internet kullanıyordum. 50 mgbit bana yetiyordu. Ama diğer evimize gittiğimiz zaman iptal ettirmiştik. Orada super Online kullanıyordum. Binada altyapı vardı tekrar köydeki evimize dönünce Superbox aldım ama CS:GO gibi GTA Online gibi Online oyunlarda ping sorunu yaşadım. Ve çok çabuk bitiyordu ayrıca faturası da biraz yüksek geldiği için birkaç gün önce iptal ettirdim şu an internetsiz kaldım ve Vodafone Türk Telekom TurkNet super Online vb bir sürü yere baktım ama bir sonuç alamadım. Vodafone aradığımda altyapı yok dediler Türk Telekom da ise altyapı talep edebilirsiniz dediler ama kesin bir tarih vermiyorlar. 6 ayda olabilir 6 haftada olabilir vb gibi bir cevap aldım aktif olarak internet kullanan biriyim önerebileceğiniz bir şey varsa bu konulardan anlayan arkadaşlar yazarsa çok makbule geçer iyi günler.
Türk telekom altyapı başvurusunda bulunun. Anladığım kadarıyla hiç bir şekilde altyapı yok. Bunu da mecburen uydu interneti kullanarak çözebilirsiniz. Çok dalgalı bir net hızınız olacaktır ve pinginiz çok zirvede olacaktır. Ancak geçici çözüm için şu an Uydu ISS'lerinden tercih etmelisiniz. Tabi bir seferliğe mahsus olarak onun çanak anteni ücreti vesaire de oluyor diye biliyorum. Ama bunları da herhalde taksitlendirebilirsiniz.

İlçe müdürlüğüne başvurmaktan başka çareniz yok. Sürekli arayıp ya da müdürlüğe gidip dilekçe verip bekleyeceksiniz. Alt yapı muhabbeti çok can sıkıcı bir durumdur. Dedikleri gibi 6 ay da bekleyebilirsiniz bir yıldan fazla da.. Tamamen bölgenizdeki altyapı çalışmalarının durumuna bağlı.

İlçe müdürlüğüne başvurmaktan başka çareniz yok. Sürekli arayıp ya da müdürlüğe gidip dilekçe verip bekleyeceksiniz. Alt yapı muhabbeti çok can sıkıcı bir durumdur. Dedikleri gibi 6 ay da bekleyebilirsiniz bir yıldan fazla da.. Tamamen bölgenizdeki altyapı çalışmalarının durumuna bağlı.
Bence bu belirsizlik süresinde uydu interneti kullanması çok daha yararlı olacaktır. Ancak dediğim gibi ilk kurulum çok masraflı.

İlçe müdürlüğüne başvurmaktan başka çareniz yok. Sürekli arayıp ya da müdürlüğe gidip dilekçe verip bekleyeceksiniz. Altyapı muhabbeti çok can sıkıcı bir durumdur. Dedikleri gibi 6 ay da bekleyebilirsiniz bir yıldan fazla da. Tamamen bölgenizdeki altyapı çalışmalarının durumuna bağlı.

Hocam sanırım dediğiniz gibi yapacağım mecbur ilçe müdürlüğüne başvurmam lazım 6 ay bekleyemem birkaç arkadaş uydu interneti yazmış ama oynadığım oyunlar ve PC de yaptığım diğer işlemlerde vb sorun yaşarım gibi geliyor.

Hocam sanırım dediğiniz gibi yapacağım mecbur ilçe müdürlüğüne başvurmam lazım 6 ay bekleyemem birkaç arkadaş uydu interneti yazmış ama oynadığım oyunlar ve PC de yaptığım diğer işlemlerde vb sorun yaşarım gibi geliyor.
Kardeş 6 ay 1 sene de oyun oynamayıver. Ping değerleri mecbur biraz yüksek olur ama film dizi gibi şeylerde zorlamaz sizi. Ancak ilk kuruluma çok para vermeniz gerekli.

Türk Telekom altyapı başvurusunda bulunun. Anladığım kadarıyla hiçbir şekilde altyapı yok. Bunu da mecburen uydu interneti kullanarak çözebilirsiniz. Çok dalgalı bir net hızınız olacaktır ve pinginiz çok zirvede olacaktır. Ancak geçici çözüm için şu an uydu ISS'lerinden tercih etmelisiniz. Tabii bir seferliğe mahsus olarak onun çanak anteni ücreti vesaire de oluyor diye biliyorum. Ama bunları da herhalde taksitlendirebilirsiniz.

Hocam geçici olarak kullanabilir ama Superbox kullanıyordum konuda belirttiğim gibi ama daha birkaç gün önce iptal ettirdim çünkü ping sorunum vardı ve CS:GO gibi oyunlar oynuyorum GTA RP sunucularında vb takılıyorum ve Discord üzerinden konuştuğum arkadaşlarım var o yüzden olmaz maalesef.

Nerede oturuyorsunuz? Bazı firmalar altyapısız internet sağlıyorlar bazı bölgelere özel oluyorda.

Hocam tam adres.

Nerede oturuyorsunuz? Bazı firmalar altyapısız internet sağlıyorlar bazı bölgelere özel oluyorda.

Hocam ben Muğla'nın bir ilçesinde bodrumda yaşıyorum yaşadığım yer de birkaç komşuda da internet var aslında ama operatörler nedense benim oturduğum yere altyapı olmadığını söylüyor komşuda Türk Telekom var gayet memnunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı