İnternet altyapısı yok, ne yapmalıyım?

yiange28

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar, direk konuya geçeceğim izninizle :)

Biz İstanbul'da iken ttnet fibernet kullanıyorduk, hızı sözde 64 Mbit idi ama 2Mbit i bile zor görüyordu. 3 ay önce babamın tayini Burdur'a çıktı. Ben sordum interneti ne yapacağımızı o da biz başvurunca hemen ertesi gün açılacak demişti. Geçenlerde sordum geçtim fiberneti daha internet altyapısı yokmuş :(

Aklımda UyduNet var ama nasıldır hiç bilmiyorum. İnterneti kullanmamız şu şekilde:

x-Technopat videolarını ve 7-8 tane daha youtube kanalının videolarını izlerim.(Yaklaşık 300 dakika 720 p video.)
x-Türkiye'deki ünlü haber sitelerini ve facebook sayfalarını takip ederim.
x-Haftada 6-7 bölüm dizi izlerim. (Yaklaşık 350 dakika 720p video.)
x-Babam whatsapp, internette haber okuma için kullanır.
x-Annem whatsapp, internette haber okuma için kullanır.

1-Hızlı mı?
2-Sınırsız internet alanlar ne kadar memnun, bir müddet sonra yavaşlıyor mu?
3-Dediğim şartlar altındaki yerde kullanılabilir mi?
4-Önerebileceğiniz tarifeler var mı?

Son düzenleme:
Uydunet kullanicisiyim. Sözlesmem 10 mb hiz üzerineydi. Aldigim hiz 10 mb idi. Ariza durumunda kaydiniz olusturuldugu an 5 saat icinde ekip gelir ve halleder. Ücrette vermezsiniz. Yavaslama olmuyor. Sözlesme ne ise o dur. Simdi ayin basinda 25 mb 150 gb akk olana gececegim.

Uydunet kullanicisiyim. Sözlesmem 10 mb hiz üzerineydi. Aldigim hiz 10 mb idi. Ariza durumunda kaydiniz olusturuldugu an 5 saat icinde ekip gelir ve halleder. Ücrette vermezsiniz. Yavaslama olmuyor. Sözlesme ne ise o dur. Simdi ayin basinda 25 mb 150 gb akk olana gececegim.
Oncelikle tesekkur ederim. Dedigim gibi internet altyapisi olmayan bu yerde de uydunet kurulabiliyor mu? Birde sizin gecmek istediginiz tarife ne kadar? Daha alt tarifeden tavsiye ettiginiz var mi?

Oncelikle tesekkur ederim. Dedigim gibi internet altyapisi olmayan bu yerde de uydunet kurulabiliyor mu? Birde sizin gecmek istediginiz tarife ne kadar? Daha alt tarifeden tavsiye ettiginiz var mi?
Internet altyapisi hic mi yok? 126 no'lu numara Türksatindir. Gideceginiz yerde olup olmadigini sordurabilirsiniz. Gececegim tarife 69 TL.

Internet altyapisi hic mi yok? 126 no'lu numara Türksatindir. Gideceginiz yerde olup olmadigini sordurabilirsiniz. Gececegim tarife 69 TL.
Babamin dedigine gore oyle. Cunku eger olsaydi fiber olmadigi icin alt tarifeden devam etcektik. 24 ay sozlesmeli idi. Bu yuzden iptal ettircez ttneti. Babam ttnetten adam cagiracak hattin hic olmadigini belli etmek icin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı