İnternet jitter 30ms çıkması normal mi?

schezly

Hectopat
Daha fazla  
Yeni internet değiştirdim ve çoğu oyunda pingim olmuyor ama sadece Rust oyununda ping sorunu yaşıyorum hız testi yaptığımda her şey iyi ama jitter 30ms olarak gözüküyor çok mu çoksa nasıl düzeltebilirim bu sorunu?

Screenshot_20231111_210753.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi üzerinden bağlanırsanız pingin oluşması kaçınılmazdır. Jitter'in fazla olması da çevrenizde fazla Wi-Fi ağı olduğunun göstergesi.
Mobil oyunlar oynuyorsanız aşağıdaki linkten bir test yapıp sonucu buraya aktarmanız daha sağlıklı olur.

Wi-Fi üzerinden bağlanırsanız pingin oluşması kaçınılmazdır. Jitter'in fazla olması da çevrenizde fazla Wi-Fi ağı olduğunun göstergesi.
Mobil oyunlar oynuyorsanız aşağıdaki linkten bir test yapıp sonucu buraya aktarmanız daha sağlıklı olur.
Bilgisayar oyunu oynuyorum çoğunlukla testi bilgisayardan yaptığımda da aynı şekilde sonuç alıyorum anlamadığım şey hiçbir oyunda pingim takılmam vb şeyler olmuyor ama sadece rust adlı oyunda böyle bi sorun yaşıyorum acaba bu yüzden mi diye düşünüyorum

Bilgisayar oyunu oynuyorum çoğunlukla testi bilgisayardan yaptığımda da aynı şekilde sonuç alıyorum anlamadığım şey hiçbir oyunda pingim takılmam vb şeyler olmuyor ama sadece rust adlı oyunda böyle bi sorun yaşıyorum acaba bu yüzden mi diye düşünüyorum
Dediğiniz testi yaptığımda böyle sonuç verdi

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231112_005341.jpg
    Screenshot_20231112_005341.jpg
    73,4 KB · Görüntüleme: 22
Bilgisayar oyunu oynuyorum çoğunlukla testi bilgisayardan yaptığımda da aynı şekilde sonuç alıyorum anlamadığım şey hiçbir oyunda pingim takılmam vb şeyler olmuyor ama sadece Rust adlı oyunda böyle bir sorun yaşıyorum acaba bu yüzden mi diye düşünüyorum.

Dediğiniz testi yaptığımda böyle sonuç verdi.

Rust oyununu oynamadığımdan sunucunun uzaklığını bilemiyorum. Belki bir ihtimal Türksat Kablonet'in yurt dışı çıkışlarından kaynaklı bir durum olabilir.
Sizin yaptığınız testte buna ek olarak sorunun modemden de kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Modem arayüzündeki QoS ayarlarını yaptınız mı acaba?

Desktop Screenshot 2023.11.14 - 16.29.07.33.png

Hayır bu ayarı yapmadım nasıl olması gerekiyor.

Ekran görüntüsü 2023-11-14 164302.png

Bir de google.com youtube.com gibi sitelere ping atmaya çalıştığım zaman request timed out diyor gönderilen paket 76 kayıp paket 76 neden böyle oluyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı