İnternet olmasına rağmen Wi-Fi işlevsiz

Emre88

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Modemde gerekli ışıklar olması gerektiği gibi yanıyor, kablo ile bağlı masaüstü PC’mde internet erişimi sorunsuz var fakat aynı internete telefonlardan Wi-Fi ile bağlanıldığında neredeyse hiçbir şey açılmıyor. Google, YouTube, veya tarayıcıdan herhangi bir site, hiçbir şey. Sadece Facebook kullanılabiliyor. Aynı sorun dün de vardı, fakat dün WhatsApp'da çalışıyordu, bugün onda da internet yokmuş gibi. ISS’ım TurkNet, dün destek talebi oluşturdum ve hala beklemedeyim fakat merak ediyorum, bu sorunu kendim çözebilmem mümkün mü? Benzer veya aynı olay başına gelen var mı?

Son düzenleme:
Bilgisayarımda halihazırda bu DNS ayarı tanımlı, telefonlarda bunu yapabilmem mümkün mü? Modem arayüzünden mi yapmam lazım?

Telefondan Wi-Fi basılı tutup kendi ağına git orada herkesin ağı var kendi bağlı olduğun ağa basılı tutup ağ yapısını değiştire bas oradan ıp ayarlarını statik yap aşağıya kaydırdığında DNS1 ve DNS2 gözükecektir.
Telefondan Wi-Fi basılı tutup kendi ağına git orada herkesin ağı var kendi bağlı olduğun ağa basılı tutup ağ yapısını değiştire bas oradan ıp ayarlarını statik yap aşağıya kaydırdığında DNS1 ve DNS2 gözükecektir.

Bu dediğim Android için.
Bilgisayarımda halihazırda bu DNS ayarı tanımlı, telefonlarda bunu yapabilmem mümkün mü? Yoksa modem arayüzünden mi yapmam lazım?
DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir? - 2020 Güncel DNS Listesi (webtekno.com)

Geri
Yukarı