İnternet servis sağlayıcısı önerisi

ekrankartı

Hectopat
5 gün sonra Türk Telekom taahhüdü bitecek. Aklımda iki seçenek var. SüperOnline ve TürkNet. TürkNet'ın altyapısı da var 35 Mbps hız gösteriyor. Ama modem vermiyor ve başka modemim yok. TT modemiyle çalışır mı onu da bilmiyorum. SüperOnline modem veriyor sanırsam onun için SüperOnline da geçebilirim ama yayıncılar falan TürkNet kullanıyor.
Burada kullanan varsa görüşlerini almak isterim. İnternet kullanma amacım ise geniş yani oyun indirme olsun, film izleme olsun, video yükleme olsun. Öneriniz hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ping açısından SüperOnline daha iyi sonuç verecektir, bütçe olarak da TürkNet daha iyidir. Modem olarak bir şey söyleyemeyeceğim.

Netspeed'i öneririm.
Neye göre öneriyorsunuz? Kendiniz kullanıyor musunuz?

Netspeed amatör bir firma. Kronik sorunları var, paket kaybı gibi. Forumda açılmış bir sürü konusu var. Netspeed Ping Sorunu - Technopat Sosyal en sonuncusu bu mesela. Bunun gibi birçok konu mevcut. İnsanlar hala şu firmayı nasıl öneriyorlar anlamıyorum.

Konu sahibine öneri olarak ise: 35 mbit için Superonline size nasıl bir teklif yapıyor one göre değişir. Türknet'de 76 lira 35 Mbit paket. Superonline'dan buna yakın bir teklif alırsanız Superonline. Yoksa Türknet. Ben 6 aydır Türknet kullanıyorum, 75 Mbit hız için 85 lira ödüyorum ve şimdiye kadar gayet memnunum. Öncesinde Superonline kullandım ve ondan da memnundum fakat fiyat olarak diğerine göre daha fazla.

TürkNet kullanan yayıncıların çoğu YAPA altyapısına sahip. YAPA altyapısı desteğiniz yoksa hiç bulaşmayın bence. Şikayet eden çok fazla kullanıcı var. Bölgeye göre de bu durum değişkenlik gösteriyor.

NetSpeed kullanıyorum ben şu an. Altyapınızın kalitesi ve hız durumu iyiyse eğer geçmenizi öneririm ben. Netspeed için 6 ay veya üzeri taahhüt yaparsanız aktivasyon bedeli alınmıyor. Ben bu riski almayım diyorsanız eğer aktivasyon bedeli ilk faturaya yansıtılıyor. Ben Hiper PRO 75 paketini kullanıyorum. Yalnız adı değişti. Şu an adı NETMAX PRO ve fiyatı 84 TL.
Netspeed almak isterseniz eğer 8 TL daha fazla verin ve 1 Mbps daha fazla yükleme hızı kazanın. 35 Mbps paketi seçmeye gerek yok 8 TL daha az ödemek için.

Millenicom seçebilirsiniz öneren çok kişi var. Ücretsiz Aktivasyon diyorlar. 35 Mbps paketten çok 100 Mbps paket dikkat çekiyor. Ancak ciddi anlamda altyapınız sağlam olması gerekiyor 70 Mbps üzeri hız alabilmek için.
SüperOnline üzerinde ping sorunlarından dert yanan insanlar var bu arada.

Neye göre öneriyorsunuz? Kendiniz kullanıyor musunuz?

Netspeed amatör bir firma. Kronik sorunları var, paket kaybı gibi. Forumda açılmış bir sürü konusu var. Netspeed Ping Sorunu - Technopat Sosyal en sonuncusu bu mesela. Bunun gibi birçok konu mevcut. İnsanlar hala şu firmayı nasıl öneriyorlar anlamıyorum.

Konu sahibine öneri olarak ise: 35 mbit için Superonline size nasıl bir teklif yapıyor one göre değişir. Türknet'de 76 lira 35 Mbit paket. Superonline'dan buna yakın bir teklif alırsanız Superonline. Yoksa Türknet. Ben 6 aydır Türknet kullanıyorum, 75 Mbit hız için 85 lira ödüyorum ve şimdiye kadar gayet memnunum. Öncesinde Superonline kullandım ve ondan da memnundum fakat fiyat olarak diğerine göre daha fazla.

Size diğer bir konuda bir arkadaşa önerdiğiniz ping testlerini attım. Şunu söyleyeyim ben oyun fazla oynayan biri değilim, arada sırada oynuyorum. Bazen bende ufak paket kaybı oluyor, ama şu ana kadar hiç etkilenmedim.

Ben şu an fiyat ve performans açısından Netspeed'ten memnunum eğer beni yoracak bir sıkıntı olursa çıkarım, zaten taahhüt yok. Ancak ben diğer arkadaşlar gibi sıkıntı yaşamadım, Altyapı kötüyse zaten hangi firmaya geçersen geç aynı sorunu yaşarsın.

Ben biraz incelemeden sonra Oris Telekom'a geçiş yaptım. Müşteri temsilcisinin ilgisi bu tercihim için önemli bir etken oldu. Birkaç defa aradım ve her seferinde 1 dakika içerisinde müşteri temsilcisine bağlandım. TurkNet için böyle bir imkan yok. NetSpeed için ise çok yüksek ping sorunları şikayetleri son 1 aydır devam etmekte. Kaldı ki NetSpeed'in yurt dışı vpn bağlantısı tarzı sunumu yüzünden hata veren banka sistemleri ve benim iş mailim bu firmadan uzaklaşmama neden oldu.

Ben biraz incelemeden sonra Oris Telekom'a geçiş yaptım. Müşteri temsilcisinin ilgisi bu tercihim için önemli bir etken oldu. Birkaç defa aradım ve her seferinde 1 dakika içerisinde müşteri temsilcisine bağlandım. TurkNet için böyle bir imkan yok. NetSpeed için ise çok yüksek ping sorunları şikayetleri son 1 aydır devam etmekte. Kaldı ki NetSpeed'in yurt dışı vpn bağlantısı tarzı sunumu yüzünden hata veren banka sistemleri ve benim iş mailim bu firmadan uzaklaşmama neden oldu.

Oris Telekom adını pek duyan biri değilim. Ancak Ülkemizde Türk Telekom yapısına karşı fiyat konusunda ciddi anlamda başarı ile duran firmalardan biri benim gözümde.
Desteğinin ne durumda olduğunu bilmiyorum. Ancak denemeye değer firmaların 3 tanesinden biri benim gözümde.

Superonline bağlat kafan rahat olsun yıllardır kullandım öncesinde fiber kablolu kullanıyordum şuan yeni taşındığımız bölgede fiber alt yapı olmadığı için turkcell in superbox uygulamasına geçmek zorunda kaldım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı