İnternet siteleri geç açılıyor

burak aksu

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı yeni formatladım(Windows 10). Format atma sebebim yeni SSD almam idi. Tüm güncellemeleri eksiksiz yaptım. Lakin internet hızım 25 Mbps olmasına rağmen(Wifi ile Speedtest'te 23'ü görüyor) Google Chrome, Opera ve diğer tarayıcılar ile internet siteleri bir süre açılmıyor. Örneğin Youtube "Bu siteye ulaşılamıyor www.youtube.com.tr ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü." gibi bir hata veriyor. Yaklaşık 2 dakika sürüyor fakat aynı Wifi'a bağlandığım telefonumda herhangi bir sıkıntı yok. Direkt Youtube'u açıyor, videoları yüklüyor. Videolarda donma, kasma yok(eğer site açılırsa). Sadece siteleri açmıyor. Problemimin çözümünde bana yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
DNS değiştirmeyi deneyin. Örneğin Google DNS ya da CloudFlare DNS.
  • Google: 8.8.8.8 - 8.8.4.4
  • CF: 1.1.1.1 - 1.0.0.1
DNS değiştirmeyi deneyin. Örneğin Google DNS ya da CloudFlare DNS.
  • Google: 8.8.8.8 - 8.8.4.4
  • CF: 1.1.1.1 - 1.0.0.1

Çözüm
Aynı sorun evdeki laptopumda var, ikisi de ethernet kablosu ile bağlı ama masaüstünde sıkıntı olmuyor. Önceden yoktu, DNS falan değiştirdim bulamadım çözümünü. Formattan dolayı oluyor diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı