İnternet USB to Ethernet cihazında çalışmıyor

areis1643

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Ben bir diş heki miyim ve kulladığım röntgen cihazları kasaya Ethernet portu aracılığıyla bağlanıyor. Ancak kasada yalnızca 1 Ethernet portu olduğu için ikinci cihazımı bağlamak için bu cihazı aldım. "Ugreen USB 3.0 RJ45 Ethernet adaptörü 1000MBPS" marka model USB to Ethernet cihazını bilgisayarıma taktığımda tüm ışıkları yanıyor. Tüm güncellemeleri yapıldı. Kasanının Ethernet portunda iki cihazda çalışırken bu cihazı kullandığımda çalışmıyorlar. Farklı marka ve modelde 1 adet daha aynı tip cihazı denemiştim ve yine aynı sonucu bulmuştum. Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden katkı verecek olan herkese.

Hocam, güncellemeler yapıldı dediğine göre sürücü yüklediniz doğru mu anladım?

IP ataması yapmanız gerekiyor. Bu tarz cihazlar ağda bir bilgisayar ya da ağ istemci gibi görünüyor. Dolayısıyla o cihaza port açmanız lazım.

Hocam aslında cihazların kullanım kılavuzlarında mevcut olması gereken bir bilgi. Hangi marka model röntgen cihazımız? Hocam birde yanlış anlamadıysam normal ethernet portlarına bağlandığında çalışırken, USB to Ethernet cihazlarında çalışmıyor doğru mu anladım asıl sorun bu mu?

Hocam aslında cihazların kullanım kılavuzlarında mevcut olması gereken bir bilgi. Hangi marka model röntgen cihazımız? Hocam birde yanlış anlamadıysam normal ethernet portlarına bağlandığında çalışırken, USB to Ethernet cihazlarında çalışmıyor doğru mu anladım asıl sorun bu mu?
Aynen öyle benim iki ayrı ethernet girişiyle bağlanması gereken cihazım var ama anakartta bir adet dahili ethernet portu var. O yüzden bu cihazı almıştım. Röntgenden gelen kabloları tek tek dahili porta bağlayınca ikiside sorunsuz çalışıyor ama bu cihaza bağlı olan programları tarafından algılanamadı hatası veriyor.

Aynen öyle benim iki ayrı Ethernet girişiyle bağlanması gereken cihazım var ama anakartta bir adet dahili Ethernet portu var. O yüzden bu cihazı almıştım. Röntgenden gelen kabloları tek tek dahili porta bağlayınca ikisi de sorunsuz çalışıyor ama bu cihaza bağlı olan programları tarafından algılanamadı hatası veriyor.

Hocam, röntgen cihazları yapı gereği eski bilgisayar tiplerini desteklediği için USB to Ethernet'i kabullenmemiş olabilir. Dahili de çalışıyorsa dahiliyi verebilirsiniz. Bunun yanında USB to Ethernet değil de bir de Ethernet Kartı olarak anakarta takılan modelleri deneyin. Denenebilecek bir yöntem daha önce bir röntgen cihazını inceleyen sayısı bu forumda çok çok azdır. Bende denemedim ama böyle bir tahmin yürütüyorum hocam. Sanırım deneyerek çözülebilecek bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı