İnterneti uzaktaki sisteme bağlamak için ağ donanımı önerisi

ARSENnn

Femtopat
Daha fazla  
Yeni eve taşınıyoruz ve benim bilgisayar ile modemin olduğu oda arasında bayağı bir mesafe var ve Ethernet kablosu çekmek istemiyoruz. Anakartımda Wi-Fi desteği olmadığı için de alacağım bir cihazı odama kurup oradan Ethernet ile PC'ye bağlayacağım. Tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı?

Yeni eve taşınıyoruz ve benim bilgisayar ile modemin olduğu oda arasında bayağı bir mesafe var ve Ethernet kablosu çekmek istemiyoruz. Anakartımda Wi-Fi desteği olmadığı için de alacağım bir cihazı odama kurup oradan Ethernet ile PC'ye bağlayacağım. Tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı?

İyi bir Access Point alabilirsen çözebilir misin bilemem. Ne kadar verimli olur orası tartışılır. Sonuçta bayağı mesafe var diyorsunuz.

PowerLine adaptörlerden alabilirsiniz veya daha yüksek bütçede mesh ürünleri var hocam anakartta Wi-Fi olmadığı için repeater almak doğru olmaz. Ethernet portu olan repeaterler var ama hız aşırı düşüyor.

Bu bayağı mesafe dediğin yerde duvar varmı yoksa açık mı yol

Benim evle hemen hemen aynısın. Tek fark ben kablo çekerek yaptım. Çift modem kullanıyorum. Keenetic modem ve mesh sistemini kullanıyorum. 2 modem arası 3 duvar var bazen wifi 6 ile bağlandığında 200mbps civarı bağlantı hızı alıyor. Telefonlarda belki bu çok hissedilmez ama pc de online oyun oynarken rahat hissedersin. Bir düşünmek lazım.

Hiç denemediğim bir şey ama en iyi ihtimalle şöyle olabilir. Çekim gücü iyi olan bir modem alıp denemek lazım. Denemek diyorum çünkü wifi pingi çok değişken olabilir. Ama şöyle bir ihtimalde var wifi 6 stabil bir ping değeri verebiliyor ama senin durumunda nasıl olur çok emin değilim kesin bir öneri yapmak çok zor bu durumlarda. Çok etken var. Modeminin konumu, alacağın cihazın ve pc'nin konumu. Kesinlikle Parazitlenme olmaması lazım bunun içinde wifi 6 ile beraber 5GHz kullanman gerekiyor.

Son düzenleme:
Bence 1k bütçeniz varsa powerline adaptör almanız daha iyi olur hocam uzak mesafede kablosuz bağlantı risk olur. Ben yerinizde olsam kablo çekerdim ama uygun değilse powerline adaptör almanızı tavsiye ederim. Bütçeniz olsa mesh sistem önerirdim ileriye dönük olması açısından

Bence 1k bütçeniz varsa powerline adaptör almanız daha iyi olur hocam uzak mesafede kablosuz bağlantı risk olur. Ben yerinizde olsam kablo çekerdim ama uygun değilse powerline adaptör almanızı tavsiye ederim. Bütçeniz olsa mesh sistem önerirdim ileriye dönük olması açısından
Önerebileceginiz bir mesh sistem var mıdır belki ayarlayabilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı