İnternetimin Sinyal Kalitesi Nedir?

melih_11

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 35MBPS'lik paket kullanmama rağmen şu an hepsini alamıyorum hızın. Genellikle 26-29-32 MBPS değere ulaşıyor. Ulaşılabilir hız da nedense çok düştü. Altyapı sorgusu yapınca da hala 82 MBPS olarak görüyorum. Ethernet ile bağlanınca da nedense internetim kopuyor. Bu sorunlarımın bir çözümü var mıdır? Sorun nerede olabilir?

hat.PNG

35 Mbps zaten SpeedTest olarak her zaman çıkmaz, bu yolda giderken kaybolabiliyor, internete biri bağlı olmadan 32 Mbps alıyorsan sonuçlarda çok iyi.

30 Mbps hız alıyorsun şu an, Speedtest yapmana gerek yok xDSL sistemlerde.

Maksimum 35 Mbps hız alabilirsin bu arada.

37Mbps kapasite görünüyor, 29/6 tanımlı. SNR değeri de 9 görünüyor. Hattınızdaki zayıflama 80+ Mbps için uygun değil, iç tesisatınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim (sorgu değerleri doğruysa).

35 Mbps zaten SpeedTest olarak her zaman çıkmaz, bu yolda giderken kaybolabiliyor, internete biri bağlı olmadan 32 Mbps alıyorsan sonuçlarda çok iyi.
Hayır aldığım hız o tabloda da gözüktüğü gibi 35 MBPS değil.
37Mbps kapasite görünüyor, 29/6 tanımlı. SNR değeri de 9 görünüyor. Hattınızdaki zayıflama 80+ Mbps için uygun değil, iç tesisatınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim (sorgu değerleri doğruysa).
İç tesisatı elden geçirmeden önce en yakın zamanda Türk Telekom'un bıraktığı kablodan denemek istiyorum interneti. Sanırım iç tesisatta sorun olup olmadığını böyle anlarım ancak.
Anormallik var o kesin saha dolabında veya ankastrede sorun olabilir kontrol ettirin. Modemde de anormallik olabilir firmware güncellemesi varsa yapın.
Aradığımda ankastrede sorun yok dendi ama emin de olamadım, sadece sistem üzerinden baktılar veya bakmış gibi yaptılar.

Geri
Yukarı