İnternette Telefon Satanlara Dikkat!

Alpi350

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Dün akşam izlediğim bir videoyu paylaşmak istiyorum. :melek:

Bu konu hakkında fazla bir açıklama yapmayacağım videoda zaten yeteri kadar güzel ve düzgün açıklanmış bu internetteki telefonların neden normal mağazalara göre ucuz olduğu söyleniyor. Bende bu konu hakkında daha önce düşünmüş ve araştırmalar yapmıştım fakat Ersin bey olayın tüm yüzünü açığa vurmuş.

-Videonun altına benim bulduğum kanıtları yerleştireceğim. İnanmayanlar olursa sizinde bakabilmeniz amacıyla detaylı bir şekilde ekran görüntüsü aldım. Benim düşüncem bu arkadaşlara çok yüksek ihtimal ''Lamacılar-Sıfırlamacılar'' tarafından; sıfırlanmış, 2.el bir cihaz verilmiş.

Bu saatten sonra benden telefon tavsiyesi isteyen yakınlarıma, arkadaşlarıma ve buradaki insanlara mağazalardan almayı teşvik edeceğim. Zaten her zaman söylerdim internetten alınacaksa da mutlaka başka alt satıcılardan değil satıcısı kendisi olsun risk en aza iner diye.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran Alıntısı.PNG

1.JPG

Bu arkadaş içlerinden en vahimi. Sıfır diye aldığı cihazda kullanım belirtisi var. Yurtdışı kontrolleri sırasında oluştuğunu düşünüyor. o_O Elinize aldığınız cihazın kutusu her ne olursa olsun kesinlikle açılmamış olması gerekiyor.
2..JPG

Bu da yukarıda ki arkadaşın tahlihsizliğine sahip bir başka vatandaş. :( Belli ki kutu açılmış. İçinde ki cihazın akıbeti belli değil. Bu tarz ürünlerde garanti belgesi olarak fatura geçse de her kutunun içinden bu belgeler çıkar.
3._LI.jpg

Belli ki ekranı çakma bir ürün ile değiştirilmiş. :eek:
Ekran Alıntıs2_LI.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bizim de Hepsiburada'dan alınan ithalatçı garantili S7 Altın renk var. Benim Türkiye garantili Jet Black S7'deki ön Samsung logosu onda yok. Yurtdışı cihazı olduğu için olabilir mi acaba? Yoksa başka bir şey mi? Teşekkür ederim.

Güney Kore ve Çin pazarındaki Samsung cihazlarda ön yüzünde logo bulunmuyormuş. Fakat burada farklı olarak cihazın paketi açılmış ve ön ekrana takılan jelatini sökülmüş. Sizde bu tarz bir durum varmıydı?

Video çok uzun. Konuyla alakalı kısımların zamanlarını editlemeniz faydalı olurdu.

Haklısınız konuya daha müdahale edemiyorum ne yazık ki.

-Tüm konuya hakim olmak için. (20:00-37:30 ve son 58. dakikadan itibaren süreleri izleyin.)
-Sadece ''Lamacılar-Sıfırlayıcılar hakkında bilgi istiyorsanız (26:30-34:45 arasını izleyebilirsiniz.)

@TerabyteForever sizin bulduğunuzda bir sıkıntı yok o yorumu bende gördüm. Kılıfı çıkmış ekran koruyucu çıkmadı diyor. Huawei haricinde ekran koruyucu ile kutudan çıkan telefon neredeyse yok zaten.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı