iOS 12.0'dan iOS 13.6.1'e güncellemeli miyim? (iPhone 7)

Bu tarz söylentileri çok duyuyorum benim kafamda da soru işaretleri yok değil başta da belirttiğim gibi ancak bu sözleri örnekleyebilir misiniz gerçekliğiyle.
Amcamın iPhone 6 'sı vardı. Depolama alanı sadece 32GB 'tı fotoğraf albümünde ise toplasan 30 fotoğraf vardır. ve sadece 5-6 uygulama vardı telefonda. 1. WhatsApp, 2. Instagram, 3. (radyo uygulaması), 4. Youtube. 5. FaceBook ve 6. PUBG Mobile var. Kuzenim, amcamın telefonunda sorunsuz şekilde kasmadan low grafikler PUBG Mobile oynuyordu. Güncelleme geldi yaptık. Güncellemeden sonra PUBG Mobile hem low ayarlarda kasmaya başladı hem de telefon aşırı ısınmaya başladı. Güncelleme yapmayın, yaptırtmayın iyi akşamlar. Sizi öpüyorum.

Jailbreak konusunda kendimce tecrübeliyim iPhone 3'den beri her türlüsünü kullanmışımdır sanırım eğer aklınıza takılan bir soru olursa her zaman yardımcı olabilirim, iyi forumlar.
Teşekkürler. Ben geçenlerde jb kaldırıyor sanıp jailbreak.me sitesine girdim. Orada slide diye bir şey çıktı aynı eski ios sürümlerindeki kilit açma ekranı gibi. Onu yaptım error verdi bir takım yazılar çıktı acaba jb olmuş olabilir mi? Bu tür konular kafamı çok kurcalıyor.

Dostum o siteye girdim, resimdeki gibi yazdı ancak şuan pcdeyim bir şeyde inmedi ne yapayım?

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-08-20 000404.jpg
    Ek Açıklama 2020-08-20 000404.jpg
    71,5 KB · Görüntüleme: 24
Bende iOS 12 olsaydı kalırdım sanırım ya. :D iOS 13'teki karanlık modu merak ettiğimden geçmiştim sırf. :D

Bir kere haberlere düştü ya herkes artık papağan gibi aynı şeyi söylüyor. Eskidendi o. Eyvallah Apple'da yaptığını kabul etti. Ama o olaydan sonra yaptığı güncellemelerde bunları çözdü. iOS 13 kullanıyorum 6S'de bazen ne kadar hızlı ya diyorum. 6S'ya 5 senelik cihaz.

Birader papağan gibi aynı şeyi tekrarlamıyorum. Adam konuyu açmış ben de efendi gibi cevabımı verdim. Bu cevapla birlikte 3 tane cevabım oldu bu konuda. Hepsine bak anlattığım bir hikaye var onu oku.

Son düzenleme:
Teşekkürler. Ben geçenlerde JB kaldırıyor sanıp Jailbreak. Me sitesine girdim. Orada SLI'de diye bir şey çıktı aynı eski iOS sürümlerindeki kilit açma ekranı gibi. Onu yaptım error verdi bir takım yazılar çıktı acaba JB olmuş olabilir mi? Bu tür konular kafamı çok kurcalıyor.

Dostum o siteye girdim, resimdeki gibi yazdı ancak şu an PC'deyim bir şeyde inmedi ne yapayım?

Hayır hala herhangi bir Jailbreak'ın söz konusu olduğunu sanmıyorum ancak bu konularda pek de bilgili değilseniz bu tarz sitelere gözü kapalı dalmamanızı öneriririm. Bazı sitelerde Tweak'li uygulamalar göreceksinizdir ancak Tweak'li uygulama kullanmak için telefonun Jailbreak olması şart değil Tweak'li bir uygulama kurmak Jailbreak işlemi yapmaz ancak arka planda ne olduğunu bilmediğiniz birçok şey çalıştırabilir ve güvenlik açıkları oluşturabilir. Benden tavsiye eğer bu sevdadan vazgeçtiyseniz iTunes üzerinden temiz kurulum yapmanız ve kafanız rahat bir şekilde kullanmaya devam etmeniz.

Teşekkürler. Ben geçenlerde jb kaldırıyor sanıp jailbreak.me sitesine girdim. Orada slide diye bir şey çıktı aynı eski ios sürümlerindeki kilit açma ekranı gibi. Onu yaptım error verdi bir takım yazılar çıktı acaba jb olmuş olabilir mi? Bu tür konular kafamı çok kurcalıyor.

Dostum o siteye girdim, resimdeki gibi yazdı ancak şuan pcdeyim bir şeyde inmedi ne yapayım?

Eğer jailbreak istiyorsan checkra1n ya da unc0ver ile yapabilirsin. Checkra1n için macOS lazım ama.

Hayır hala herhangi bir Jailbreak'ın söz konusu olduğunu sanmıyorum ancak bu konularda pek de bilgili değilseniz bu tarz sitelere gözü kapalı dalmamanızı öneriririm. Bazı sitelerde Tweak'li uygulamalar göreceksinizdir ancak Tweak'li uygulama kullanmak için telefonun Jailbreak olması şart değil Tweak'li bir uygulama kurmak Jailbreak işlemi yapmaz ancak arka planda ne olduğunu bilmediğiniz birçok şey çalıştırabilir ve güvenlik açıkları oluşturabilir. Benden tavsiye eğer bu sevdadan vazgeçtiyseniz iTunes üzerinden temiz kurulum yapmanız ve kafanız rahat bir şekilde kullanmaya devam etmeniz.
Hayda dostum yapma yaa:/ Ama bir şey soracam. Ben bu uygulamaları indirip kurarken bir anlaşma oluyormuş ve bu anlaşma bitince o uygulama kullanılamıyormuş sanırım. Bu olay böyle mi? Lütfen aydınlat beni ve tweak ve appvalley kötü bir uygulama mı? Sileli çok oldu belki 1yıl. Bir daha asla indirmeyeceğim.
Eğer jailbreak istiyorsan checkra1n ya da unc0ver ile yapabilirsin. Checkra1n için macOS lazım ama.
Hayır dostum aksine varsa kurtulmak istiyorum:/
Nolur dostum uyuyacağım ama endişe içinde uyumak istemiyorum lütfen yardım et.

Hayda dostum yapma yahu:/ ama bir şey soracağım. Ben bu uygulamaları indirip kurarken bir anlaşma oluyormuş ve bu anlaşma bitince o uygulama kullanılamıyormuş sanırım. Bu olay böyle mi? Lütfen aydınlat beni ve Tweak ve appvalley kötü bir uygulama mı? Sileli çok oldu belki 1yıl.

Hayır dostum aksine varsa kurtulmak istiyorum:/

Anlaşma dediğin şey uygulamanın sertifika geçerlilik süresidir ki ve bu doğru ama kesin 1 yıldır tarzında bir süre yok ortada şimdi indirdiğin herhangi bir uygulamanın sabaha sertifikası geçerliliğini yitirmiş olabilir. Appvalley Tweak'li uygulama indirmeni sağlayan bir uygulama ve indirdiğin uygulamaların herhangi bir kontrolden geçmişliği yok genelde de bu tarz yerlerden bir şeyler indirirken telefonuna profilini kurar ve buna izin vermeni bekler, böyle şeylerin arka planda ne yaptığı ne tarz açıklar oluşturduğu bilinen şeyler değil o yüzden Apple App Store dışında bir yerden uygulama yüklememeni tavsiye ederim.

Anlaşma dediğin şey uygulamanın sertifika geçerlilik süresidir ki ve bu doğru ama kesin 1 yıldır tarzında bir süre yok ortada şimdi indirdiğin herhangi bir uygulamanın sabaha sertifikası geçerliliğini yitirmiş olabilir. Appvalley Tweak'li uygulama indirmeni sağlayan bir uygulama ve indirdiğin uygulamaların herhangi bir kontrolden geçmişliği yok genelde de bu tarz yerlerden bir şeyler indirirken telefonuna profilini kurar ve buna izin vermeni bekler, böyle şeylerin arka planda ne yaptığı ne tarz açıklar oluşturduğu bilinen şeyler değil o yüzden Apple App Store dışında bir yerden uygulama yüklememeni tavsiye ederim.
Dostum peki ne yapmalıyım? 1 yıldır hiçbir şey olmadı ancak bu saatten sonra olmayacağı ne malum.
Ama bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Bu itunes yedekleme uzun mu sürer? Bu arada ben appvalleyi sadece indirdim uygulama vb kuramadım.

Geri
Yukarı