iOS, Android'e göre daha güvenli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

_Semih_

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Profil Kapağı
1526154895
IOS, Android'e oranla kat be kat güvenli bir sistemdir. 4000-5000 veren insanları eleştirmeyi doğru bulmuyorum. Ona bakarsan 100.000 TL'lik araçta gidiyor. Şimdi 500.000 TL'lik aracı alanlar salak mı oluyor? Biçimsiz bir şekilde Apple'ı eleştirenleri kıskanç buluyorum. Herkes kendi bütçesine göre kasa toplar, telefon alır, araba alır... IOS gibi bir işletim sistemini barındıran bir telefonunda ucuz olmasını bekleyemezsin. Yukarıda mesajını paylaştığın kişi bilmiyordur yada duyduğu kadarını aktarmaya çalışmıştır. Uzun zamandır burada takılıyorsunuz hala şunu anlayamamışsınız. Herşey bütçeye göre şekillenir! Sistem tavsiyelerini adamlar keyiflerinden mi bir sürü seçenek ile sunuyorlar. Size göre bir tane sunsunlar herkes onu alsın. Öyle birşey yok. Hiçbir platform mükemmel değildir. Hepsinin mutlaka bir kusuru vardır. Ama siz yerin dibine sokuyorsunuz. O kadar da yapmayın. İnsanlara saygı duymayı öğrenin!

Yeni iPhone reklamı da iPhone un çok güvenli olduğunu söylüyor. Apple cahilleri bulmuş kandırıyor. :) Tabi bir telefona 4000 tl verince haliyle güvenli olmasını bekliyor insan.
Bu nasıl bir fikir? Resimdeki arkadaş bilgisizlikten yazmış, e hadi neyse onu boşverelim de. İlla da 4000TL mi bütün iPhone'lar ? Ne saçma bir fikir bu, Android fanboyları hep bu şeyleri yazıyorlar. Parası olan veriyor alıyor, bu kimseyi alakadar etmez, anladınız mı ? Parasının da hakkını veren cihazlar. He, senin o dalga geçtiğin IOS Android'ten bir kaç defa daha savunmalı, daha güvenli, daha stabil. Övündüğünüz bir root işleminiz var, onunla da ne yapabiliyorsunuz ? Onu yapınca Anonymus üyesi falan mı olunuyor ? Android fanboyları hep root işlemini övüyor ve büyük bir şey yaptıklarını sanıyorlar. Sanarsın ki root yapıp fidye yazılımı falan geliştiriyorlar telefonlarında. 4 yıl Android sistemli telefon kullandım, root bile yaptım. Çok gereksiz işlem. Bir-iki küçük işlemlerden başka bir şey yapılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya nedir bu android karşıtlığı arkadaş? Android bu senelerde iOS kadar ileri bir işletim sistemidir. Hatta daha bile iyidir. Kullandığı sistem özelliklerinden tut, kullandığı ekrana kadar her konuda iOS'a basar. Ve o her saniye Android virüslüdür diyen arkadaşlar var ya, pardon ama internetten "Maynkraft apeke" indirmedikleri sürece Android hiç virüs kapmaz. Ayrıca artık alacağınız bütün güncel Android cihazlar uzun süre sizi kasmadan götürebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ne cahilce bir fikir ? Resimdeki arkadaş bilgisizlikten yazmış, e hadi neyse onu boşverelim de. İlla da 4000TL mi bütün iPhone`lar ? Ne saçma bir fikir bu, Android fanboyları hep bu şeyleri yazıyorlar. Parası olan veriyor alıyor, bu kimseyi alakadar etmez, anladınız mı ? Parasının da hakkını veren cihazlar. He, senin o dalga geçtiğin IOS Android`ten bir kaç defa daha savunmalı, daha güvenli, daha stabil. Övündüğünüz bir root işleminiz var, onunla da ne yapabiliyorsunuz ? Onu yapınca Anonymus üyesi falan mı olunuyor ? Android fanboyları hep root işlemini övüyor ve büyük bir şey yaptıklarını sanıyorlar. Sanarsın ki root yapıp fidye yazılımı falan geliştiriyorlar telefonlarında. 4 yıl Android sistemli telefon kullandım, root bile yaptım. Çok gereksiz işlem. Bir-iki küçük işlemlerden başka bir şey yapılmıyor.
Afedersin ama sosyalde hiç android ve root kavramlarını bir arada gördün mü acaba? Ayrıca android de sadece bir iki işlem yapabiliyorsunuz demişsin ya, sana sormak istiyorum acaba iphone sana androidin veremediği hangi imkanları sunuyor.

IOS cihazlar bence de android sistemlere göre çok daha güvenli. (Dandik hedefler tarafından kırılamaz bile Android gibi. Ciddi hedef olmak lazım ki o konuda da biliyoruz hackerların çaresizliğini.) Jailbreak olmadığı sürece bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Android ise güvenlik konusunda ciddi sorunları olan bir işletim sistemi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı