iOS'e geçmek için iPhone 7 uygun mu?

2015 yılından beri LG G4 Beat kullanıyorum. Zamanla içimde İOS merakı oluştu, merakımı gidermek için yazın 3-4 ay çalışıp bir iPhone modeli almak istiyorum. iPhone 7 şuan 3300TL seviyelerinde ve bu para bir üniversite öğrencisi için az bir para değil. Almaya değer mi? Sizce bu geçiş için iPhone 7 uygun mudur? En az 3-4 yıl götürmesini istiyorum. Ne zamana kadar güncelleme alır ve alacağı güncellemeler performans sorunlarına neden olur mu? Şimdiden teşekkürler.

iOS sistemi için aslında cihaz modeli çok fark yaratmayacaktır.

Sorulara gelecek olursak:
İlk sorunuzun cevabı: Yukarıda da belirttiğim gibi aslında cihaz modeli geçiş için önem arz etmiyor. Neticede alacağınız cihazda iOS olacak.
İkinci olarak: iPhone 7 için temiz, bakımlı kullanım sağladığınızda, pil hariç 3-4 yıl kullanım çok rahat sağlanabilir. Pil konusunda ŞU ve ŞU yazılarımı vaktiniz varsa okumanızı tavsiye ederim.
Üçüncü olarak: Yazılım güncellemesi için de 3-4 yıl sizin güncellemeleri çok rahatlıkla alabileceğiniz bir periyot.
Dördüncüsü: Gelecek güncellemelerin performans problemine yol açtığı konusu tamamen bir şehir efsanesidir. Önemli olan batarya sağlık durumunuzun %80 ve üzerinde kalması.

Bu arada ek ve önemli bir nokta da şu: iPhone 7 ve 7 Plus cihazlar için özellikle Türkiye'de yaşanan ciddi bir ahize-mikrofon problemi mevcut. Apple tarafında kronik bir problem olarak kabul edilmeyen bu durumun kuvvetle muhtemel kaynağı da operatör tarafı, ancak bu sorun alacağınız cihazda meydana gelir ise oldukça baş ağrıtabilir.

2015 yılından beri LG G4 Beat kullanıyorum. Zamanla içimde İOS merakı oluştu, merakımı gidermek için yazın 3-4 ay çalışıp bir iPhone modeli almak istiyorum. iPhone 7 şuan 3300TL seviyelerinde ve bu para bir üniversite öğrencisi için az bir para değil. Almaya değer mi? Sizce bu geçiş için iPhone 7 uygun mudur? En az 3-4 yıl götürmesini istiyorum. Ne zamana kadar güncelleme alır ve alacağı güncellemeler performans sorunlarına neden olur mu? Şimdiden teşekkürler.

Kesinlikle 7 uygun çünkü 8 parasına oyuncu bilgisayarı alırsın ve 6 her ne kadar inkar edilse de eskidi.

iOS sistemi için aslında cihaz modeli çok fark yaratmayacaktır.

Sorulara gelecek olursak:
İlk sorunuzun cevabı: Yukarıda da belirttiğim gibi aslında cihaz modeli geçiş için önem arz etmiyor. Neticede alacağınız cihazda iOS olacak.
İkinci olarak: iPhone 7 için temiz, bakımlı kullanım sağladığınızda, pil hariç 3-4 yıl kullanım çok rahat sağlanabilir. Pil konusunda ŞU ve ŞU yazılarımı vaktiniz varsa okumanızı tavsiye ederim.
Üçüncü olarak: Yazılım güncellemesi için de 3-4 yıl sizin güncellemeleri çok rahatlıkla alabileceğiniz bir periyot.
Dördüncüsü: Gelecek güncellemelerin performans problemine yol açtığı konusu tamamen bir şehir efsanesidir. Önemli olan batarya sağlık durumunuzun %80 ve üzerinde kalması.

Bu arada ek ve önemli bir nokta da şu: iPhone 7 ve 7 Plus cihazlar için özellikle Türkiye'de yaşanan ciddi bir ahize-mikrofon problemi mevcut. Apple tarafında kronik bir problem olarak kabul edilmeyen bu durumun kuvvetle muhtemel kaynağı da operatör tarafı, ancak bu sorun alacağınız cihazda meydana gelir ise oldukça baş ağrıtabilir.
Yazılarınızı okudum teşekkürler, tavsiyelerinize dikkat edeceğim. Cevaplar için de sağ olun.
Kesinlikle 7 uygun çünkü 8 parasına oyuncu bilgisayarı alırsın ve 6 her ne kadar inkar edilse de eskidi.
Haklısın 8 çok pahalı geliyor.

Iphone 6 kullanıyorum. IOS 12 yüklü hiçbir sorun yok. Pil zayıfladığı için hafif yavaşlama mevcut ama sorun edecek kadar değil ki istersen manuel olarak tam güç ver diyebiliyorsun. Iphone 7'nin seni 3-4 sene götüreceğini düşünüyorum.
Aklında bulunsun telefonu depolama olarak kullanan biriysen sorun olabilir. Ben wifi buldukça güldür güldür indirip yurtta izlerdim onu beceremedim bunda. Benim için tek eksiği.
Browser adlı programla indirebilirsin.
iPhone 7 alınır. O paraya alacağım android cihazlardan daha uzun olacağını söyleyebilirim geçmiş cihazlara bakarak.

Plus almak çok zorlayacaksa 7 alıp geçebilirsiniz, 1,5 yıldır hiç sorununu görmedim, bataryam %82’ye düştü sadece, garanti bitimine bir kaç ay kala vereceğim servise. Asla üzmeyecektir, her açıdan gayet iyi, kesinlikle öneriyorum.

Aman dikkat;

Batarya sağlığınız %80'in altına düşmeden servise giderseniz garanti kapsamında batarya değişimi yapılmayacaktır.
Önemli olan nokta şarj döngü sayınız. Eğer 500 döngüyü aşmışsa garanti süreniz sona ermemiş bile olsa batarya değişimi için minimum 319₺ talep edilecektir.
Batarya şarj döngü sayısını 0216 282 15 11 no.lu AppleCare hattını arayarak öğrenebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı