IP adresim ile suç işlenebilir mi?

Technopat yetkilisi bu konuda açık bir şekilde detaylı anlatmış.
Göz atabilirsiniz.

Modeme reset atarsan bir şey olmaz ama suçu bilgilerini ele geçirdiği zaman işlediyse hiç merak etme siber suçlarla mücadele ekipleri 1-5 ay içinde kapını çalacaktır. :)

Nasıl eline geçti ve nereden anladın?

Kendisi bir forum yöneticisi. IP adresimi oradan öğrendi. Diğer bilgilerimi ise kandırarak elde etti. Birkaç kişiye sordum, VPS alırken adını soyadını ve adresini yazsa yeter, suç üzerine kalır dediler. Pek bir şey anlamadım. Şu an ne yapacağımı gerçekten bilemiyorum. Yaşım daha genç ve genç yaşta polisdir, mahkemedir...
Böyle bir durumu nasıl engelleyebilir? Yardımlarınızı bekliyorum

Kendisi bir forum yöneticisi. IP adresimi oradan öğrendi. Diğer bilgilerimi ise kandırarak elde etti. Birkaç kişiye sordum, VPS alırken adını soyadını ve adresini yazsa yeter, suç üzerine kalır dediler. Pek bir şey anlamadım. Şu an ne yapacağımı gerçekten bilemiyorum. Yaşım daha genç ve genç yaşta polisdir, mahkemedir...
Böyle bir durumu nasıl engelleyebilir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Onun adı neymiş? @Recep Baltaş bakar mısın?
Böyle bir durumu nasıl engelleyebilir? Yardımlarınızı bekliyorum

Hangi forum?

VPS alırken adını soyadını ve adresini yazsa yeter, suç üzerine kalır dediler. Pek bir şey anlamadım. Şu an ne yapacağımı gerçekten bilemiyorum. Yaşım daha genç ve genç yaşta polisdir, mahkemedir...
Öyle bir şey olamaz. VPS veya VDS alırken TC Kimlik Doğrulaması yapılır genelde. İsim soyisim TC Kimlik ile uyuşmazsa satın alma işlemini gerçekleştiremez. Ayrıca o işler öyle kolay değil herkes o zaman adını soyadını kullanır birbirinin.

Telefon numaranı nasıl ele geçirttin?

İnternet sağlayıcınla görüş. Lütfen söyleyebilir misin forumun isimini? Bir zarar gelmez. Logosunun rengini söyleyebilirsin.

Dediğim gibi forum ismini maalesef veremem. Suç işlenir mi, işlenme ihtimali varsa nasıl engelleyebilirim? Bu sorularımın cevaplarını arıyorum.
Öyle bir şey olamaz. VPS veya VDS alırken TC Kimlik Doğrulaması yapılır genelde. İsim soyisim TC Kimlik ile uyuşmazsa satın alma işlemini gerçekleştiremez. Ayrıca o işler öyle kolay değil herkes o zaman adını soyadını kullanır birbirinin.

Telefon numaranı nasıl ele geçirttin?

Zamanında iletişim kurmak için vermiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı