iPad Air 5 tablet 10 sene götürür mü?

Yer
Muğla / Bodrum
Daha fazla  
Meslek
Lojistik
Merhaba sevgili ailem.

Samsung Galaxy Tab S8+ ve iPad Air 5 arasında inanılmaz bir ikilem içerisindeyim. Android temelli Samsung'un zaman içinde yavaşlayabilmesinden ve tökezleyebileceğinden korkuyorum. Açıkçası Samsung'un 10 sene götürmeyeceğini biliyorum. Bugün itibarıyla Air 5'i alsam beni 10 sene götürür mü? Yaşım 40 ve beim için tahminimce son atışım olacak.

Fotoğraf ve video edit yapmıyorum ama YouTube, Netflix vb. gibi. Temel uygulamaların 10 sene içerisinde bana güncelleme almaması gibi bir problem çıkarma ihtimali olur mu?

Saygılar, sevgiler...

Merhaba sevgili ailem.

Samsung Galaxy Tab S8+ ve iPad Air 5 arasında inanılmaz bir ikilem içerisindeyim. Android temelli Samsung'un zaman içinde yavaşlayabilmesinden ve tökezleyebileceğinden korkuyorum. Açıkçası Samsung'un 10 sene götürmeyeceğini biliyorum. Bugün itibarıyla Air 5'i alsam beni 10 sene götürür mü? Yaşım 40 ve beim için tahminimce son atışım olacak.

Fotoğraf ve video edit yapmıyorum ama YouTube, Netflix vb. gibi. Temel uygulamaların 10 sene içerisinde bana güncelleme almaması gibi bir problem çıkarma ihtimali olur mu?

Saygılar, sevgiler...
Götürebilir ama 10 seneye yavaşlar baya.

Hocam S8 vs iPad 9 konusu açmıştınız? Bir anda segment atlamaya karar verdiniz herhalde. :) Kullanacağınız uygulamalar basit uygulamalar bence iPad 9 alın.
Hatırladım hocam seni ama 9 yavaş yavaş kasmaya başladı diyorlar, doğru mudur? 🙂

Cihaza sürekli güncelleme yapmazsanız rahat götürür. iOS 16 da uygulama desteği kalkana kadar kullanın bence.
Bu mantıkla her güncellemeyi atlamak cihaz hızı açsından faydalı mıdır?

Hatırladım hocam seni ama 9 yavaş yavaş kasmaya başladı diyorlar, doğru mudur? 🙂

Bu mantıkla her güncellemeyi atlamak cihaz hızı açsından faydalı mıdır?

Daha çok ömrü olur. iPadOS 16'nın uygulama desteği kalkana kadar o sürümde kalın. Muhtemelen 4 - 5 yıl kadar sürer. Sonrasında güncelleme yaparsınız. Böylece daha uzun süre verimli kullanmış olursunuz.

İlk iPad im 16 GB idi ve iTunes kullanmadan hiçbir şekilde dosya vs transferi yapılamıyordu. Hala bıraktığım gibi mi bu sistem? iTunes kullanmadan en basit transfer işlemlerini dahi yapamıyor muyuz?

Ben iPad 9 kullanıyorum hiçbir kasma etme yok zaten ne kadarlık cihaz yeni sayılır daha kesinlikle tavsiye ederim ekstra klavye ve mouse’da aldım neredeyse bir laptop oldu günlük işlerim için büyük kolaylık sağladı.

iPad 9 yerine iPad Air 5 tercih etmeniz çok daha isabetli bir karar olacaktır uzun vade açısından. iPad 9 pek çok yönden geride kalıyor.

Ha tabii iPad 9'u da uzun süre boyunca kullanırsınız ama elinizde hem tasarım hem de donanım açısından daha güncel bir cihaz olmasını tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı