iPad Air 5 tablet 10 sene götürür mü?

10 yıl çok uzun bir süre bence ama 5 yıl zorlanmayacağını düşündüğüm için olabilir belki. Uygulama sıkıntısı yaşarsınız belli bir zaman sonra ama onu da tarayıcıdan girerek çözebilirsiniz; mesela ben Youtube’a, Safari’den giriyorum. Uygulama desteği bitince de bu şekilde devam edebilirsiniz.

İlk iPad im 16 GB idi ve iTunes kullanmadan hiçbir şekilde dosya vs transferi yapılamıyordu. Hala bıraktığım gibi mi bu sistem? iTunes kullanmadan en basit transfer işlemlerini dahi yapamıyor muyuz?
Evet, hâlâ öyle. Değiştirmeye de hevesleri yok gibi ama artık USB desteği de var, flash bellek falan bağlanabiliyor. Dosyalar uygulaması da var, her ne kadar tüm yetki bizde olmasa da…

Bir de VLC gibi hem dosyalara erişimi olan hem de internet üzerinden dosya transferini destekleyen uygulamaları kullanabilirsiniz ama biraz daha uğraşmış oluyorsunuz.

Aradaki fiyat farkı fazla olsa da iPad 9 yerine Air 5 öneririm. M1, bilgisayardaki kadar iyi olmasa da, çok daha iyi bir işlemci. Ama uzun yıllarda 64GB' in yetmemesi de olası, şu an için bana yetiyor ama zaman zaman sıkıntı olacak gibi hissettiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı