iPad Air 5'ten iPad Air 6'ya geçilir mi?

OneEyeCat57

Decapat
Daha fazla  
Şu an halihazırda Air 5 modeli var alalı 6 ay oldu, sadece çizim yapıyorum ve video izliyorum sizce bu IPad'i satıp üzerine 1-2 koyup 6 ya geçmek mantıklı olur mu? Bir performans ya da kullanış farkı yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Air 5 işini görüyorsa biraz bekle iPad Pro'ya geçersin ileride. Air 5 ve 6 arasında çok fark yoktur

iPadOS için M1 zaten yeterince güçlü. M2'ye geçtiğinde bir fark göreceğini sanmıyorum.
MacOS için bile M1 yeterliyken dediğinize katılıyorum. IPad'lerdeki M serisi işlemci olayı biraz gövde gösterisine kaçtı. Mac cihazlarda yapılamayan işlevler için M4 kadar güçlü işlemciler pek bir işe yaramayacaktır. Çoğu tüketici IPad'den Final Cut Pro açıp render almayacağı için M1 ile M4 arasındaki Youtube veya Netflix'i 0.1 saniyeden bile az bir farkla açması pek bir fark hissettirmeyecek. Ekranı da Air 6'da aynı kaldığı için zaten geçilmez. Tek fark kaleminin özellikleri geliştirilmiş gerçekten, bu iyi bir şey. IPad için MacOS gibi güçlü bir işletim sistemi veya direkt MacOS gelse gerçekten iş çığrından çıkar artık tablet konusunda tekelleşir. Ancak yine en yakın rakibi kendisi olduğu için Apple Mac satışlarını sürdürmek istiyor. Uzun sözün kısası Air serisinde ciddi bir atılım gelmedi, geçmeye değmez.

Şu an halihazırda Air 5 modeli var alalı 6 ay oldu, sadece çizim yapıyorum ve video izliyorum sizce bu IPad'i satıp üzerine 1-2 koyup 6 ya geçmek mantıklı olur mu? Bir performans ya da kullanış farkı yaşar mıyım?
Hocam aynı şeyi yapmayı düşündüm ama sonuç olarak iPad Air 5 cihazımı iPad Pro 11" 4. Nesil ile değiştirdim. Hem de 512 gb aldım. Eğer üniversite öğrencisiyseniz eğitim indirimlerinden alın daha ucuza geliyor. Yani kısacası size iPad Pro öneriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı