iPad paperlike koruyucu ve Apple Pencil ucu değiştirilmeli mi?

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
6 ay önce paperlike koruyucu taktırmıştım şu an ekranı kapatıp ışınla bakınca çok sayıda çizik gözüküyor. Bu çizikler normal mi yoksa değiştirmem gerekiyor mu? Kaldırıp ekranda olup olmadığına bakarsam koruyucu çöp olur. Apple Pencil ucumunda gir kısmı sürtünmeden ve kullanımdan dolayı bitmeye başladı. Yazı yazarken tırmalayıcı tiz bir ses geliyor. Kalemi az çevirince normal oluyor. Yedek uç var ancak tam olarak ne zaman değiştirmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek tarafı aşındıysa sorun olmaz ama ben riske atmazdım.
Anladım peki cihazın 4 hoparlöründen müzik açınca özellikle şarkıda müziğin girmediği kısımlarda kulağımı hoparlöre dayayınca bi vızıltı ( coil whine gibi) bi ses geliyor ancak sesleri güzel yansıtıyor bu neden oluyor ? Geçen kahvemden 1-2 damla hoparlörün üstüne geldi içine kaçtımı onuda bilmiyorum kaçsa bile biri böyle bi sıkıntı yapardı diğerlerindende aynı sesi alıyorum.
Kullanımı veya ses kalitesini etkiliyormu hayır.

Anladım peki cihazın 4 hoparlöründen müzik açınca özellikle şarkıda müziğin girmediği kısımlarda kulağımı hoparlöre dayayınca bi vızıltı ( coil whine gibi) bi ses geliyor ancak sesleri güzel yansıtıyor bu neden oluyor ? Geçen kahvemden 1-2 damla hoparlörün üstüne geldi içine kaçtımı onuda bilmiyorum kaçsa bile biri böyle bi sıkıntı yapardı diğerlerindende aynı sesi alıyorum.
Kullanımı veya ses kalitesini etkiliyormu hayır.

Hoparlör temizleyen sesler var. Kahve damlayan hoparlör aşağı bakacak şekilde o seslerden aç biraz temizlesin. Hoparlörlerin hepsi bir şey çalmıyorken o vızıltıyı yapıyor. Dert etmenize gerek yok.

Hoparlör temizleyen sesler var. Kahve damlayan hoparlör aşağı bakacak şekilde o seslerden aç biraz temizlesin. Hoparlörlerin hepsi bir şey çalmıyorken o vızıltıyı yapıyor. Dert etmenize gerek yok.
Tamamdır teşekkürler bende bozulur diye korktum yabancı forumlarda vs gördüm çünkü (baya su kaçınca ekran gidiyor veya az su kaçmasıyla işlemci çöp oluyor)

Hocam sahne yönetici modunda kullanırken ekranı kapatıp 4-5 dakika sonra açınca bazen cihaz kitleniyor neden ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sahne yönetici modunda kullanırken ekranı kapatıp 4-5 dakika sonra açınca bazen cihaz kitleniyor neden ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Hocam sahne yönetici modunda kullanırken ekranı kapatıp 4-5 dakika sonra açınca bazen cihaz kilitleniyor neden?

Tamamen yazılımsal. Geri bildirim gönderin ve güncelleme bekleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı