iPhone 11 ekran renk kayması

Umutx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün iPhone 11 cihazımı normal çeşme suyu ile yıkadım. Başlarda hiçbir şey yoktu, 6-7 saat sonra ilk önce ekranımın sol altında kücük karanlık bir yuvarlak cıktı. Sonra o gitti, 1 saat sonra telefon kendi kendine tüm ekranının rengi soldu. Grimsi bir şey oldu, telefonu yeniledim. Apple logosu da aynı şekilde renk bozulmuştu. Dokunmatiğinde hiçbir sorun yok. Nasıl çözebilirim arada saniyelik renk atması ekran donması var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun keşke yıkamasaydınız çünkü Apple telefon için su geçirmez olduğunu değil suya dayanıklı olduğunu söylüyor ve sıvı temasıyla ilgili bi olayda garanti vermiyor.

Son düzenleme:
Merhaba, bugün iPhone 11 cihazımı normal çeşme suyu ile yıkadım. Başlarda hiçbir şey yoktu, 6-7 saat sonra ilk önce ekranımın sol altında kücük karanlık bir yuvarlak cıktı. Sonra o gitti, 1 saat sonra telefon kendi kendine tüm ekranının rengi soldu. Grimsi bir şey oldu, telefonu yeniledim. Apple logosu da aynı şekilde renk bozulmuştu. Dokunmatiğinde hiçbir sorun yok. Nasıl çözebilirim arada saniyelik renk atması ekran donması var.
Suya dayanıklı derken "saf su"ya göre yapılıyor o testler. Çeşme suyun ne kadar saf?

Saf su alıp bir yerden (mesela nereden araştır) birkaç saat içinde bırakıp 2 günde 2Kg pirinç içinde bırakmayı deneyebilirsin.

Veya bırak 1Kg pirinç içine en az 12 saat, bakalım.

Sonuçta "sıvı teması" olarak geçecek bir problem var, garanti dışı.

Hayır, niye yıkadın onu daha çok merak edecek başlığı okuyan, onu da söyle bari.

Sürekli olmuyor mesela şu an hiç yok ama demin okeydeyken bir anda geldi gitti 15-20 dakikadır da yok normalde 2 yıldır sürekli yıkıyordum bugün denizden cıkınca yıkadım böyle oldu (deniz suyu temas etmedi) yapabileceğim bir şey var mı sizce pirinç vs.

Suya dayanıklı derken "saf su"ya göre yapılıyor o testler. Çeşme suyun ne kadar saf?

Saf su alıp bir yerden (mesela nereden araştır) birkaç saat içinde bırakıp 2 günde 2kg pirinç içinde bırakmayı deneyebilirsin.

Veya bırak 1kg pirinç içine en az 12 saat, bakalım.

Sonuçta "sıvı teması" olarak geçecek bir problem var, garanti dışı.

Hayır, niye yıkadın onu daha çok merak edecek başlığı okuyan, onu da söyle bari.

Plajda ıslak kum vs vardı gitsin diye su tuttum bir de şu an antalyadayım hava aşırı sıcak buharlaşmıs vs oalbilir mi?

Sürekli olmuyor mesela şu an hiç yok ama demin okeydeyken bir anda geldi gitti 15-20 dakikadır da yok normalde 2 yıldır sürekli yıkıyordum bugün denizden cıkınca yıkadım böyle oldu (deniz suyu temas etmedi) yapabileceğim bir şey var mı sizce pirinç vs.

Plajda ıslak kum vs vardı gitsin diye su tuttum bir de şu an antalyadayım hava aşırı sıcak buharlaşmıs vs oalbilir mi?
Telefonunu yıkayan ilk defa duyuyorum.

Abi telefonu niye yıkıyorsun?
Harbi ilk başta dalga geçiyor sanmıştım ben.
[/LSFLKMKLJDKLSJDKFDSHDLKFS]

Vallahi yapacak çok da bir şey yok ya pirinci deneyeceksin ya da garantiye gönderip 3000TL'den olacaksın (eğer sorun sadece ekrandaysa). Sonuç olarak bunlar elektronik cihaz bende iPhone 11 kullanıyorum bırakın yıkamayı telefona su damlası gelse bile dikkatlice silerim.

Antalyanın havadaki bağıl nem oranına bak bir istersen.

Hocam garanti kabul etmez gibi. Suyla yıkamaya destek vermiyorlar çünkü. Teknik servisine gönderebilirsiniz ama para alırlar. Bir daha yıkamayın sadece silin. Elektronik aletler suyla temas edince bozulur.

Telefonunu yıkayan ilk defa duyuyorum.

Harbi ilk başta dalga geçiyor sanmıştım ben.
[/LSFLKMKLJDKLSJDKFDSHDLKFS]

Ya yıkadım derken plajda kum gelmiş rahatsız etti su tuttum ahizesine su kaçmıştı onu da programla çıkardım şu an yarım saattir gitmedi ekran arada geliyor galiba 😂

Geri
Yukarı