iPhone 11 pil seviyesinin bir senede %88'e düşmesi normal midir?

barış baskan

Decapat
Daha fazla  
Ürünüm orijinal TR cihazı. Gürgençler garantilidir.
Alalı 1 sene oldu. Ve pil şu an 88 de. Genel de 20'nin altına düşmeden şarja takmam. Ve 100 olana kadar bırakırım. Ama sanırım sağlıklı olan bu değilmiş. Kısacası arkadaşlar pil seviyesinin bu kadar düşmesi normal midir? Yoksa bir sıkıntısı mı var?

Ekstra olarak da son zamanlarda şarj da çok kullanıyorum.

Zaten genelde 2 sene içinde ciddi kayıp yaşar, bu iPhone ile alakalı değil tüm model telefonlar için geçerli.

Cihazın pil ömrü birkaç ay daha artsın diye %20 & %80 kullanmaya bana göre gerek yok.

Elime birçok cihaz geldi geçti, şarjda oyun da oynadım pili düzensiz de şarj ettim ve hepsi ortalama 2 yıl iyi bir performans sergiledi.

Size tavsiyem şudur ki pek kafaya takmayın, cihaz size hizmet etsin, siz ona değil.

Cihazın pil ömrü birkaç ay daha artsın diye %20 & %80 kullanmaya bana göre gerek yok.
Bu yöntem batarya ömrünü ciddi düzeyde arttırır. Hem batarya üreticileri hem de Samsung, Apple gibi dev markalar da bunu destekliyor. Benim gibi bir İmparator destekleyince bilgi direk kesinleşiyor zaten ama yine de ekleyeyim dedim 😎

Teşekkür ederim öyle yapacağım gibi. Fakat PC'yi de satınca mecburen kullanıyorum.

Zaten genelde 2 sene içinde ciddi kayıp yaşar, bu iPhone ile alakalı değil tüm model telefonlar için geçerli.

Elime birçok cihaz geldi geçti, şarjda oyun da oynadım pili düzensiz de şarj ettim ve hepsi ortalama 2 yıl iyi bir performans sergiledi.

Size tavsiyem şudur ki pek kafaya takmayın, cihaz size hizmet etsin, siz ona değil.

Hocam öncelikle teşekkür ederim yorumunuz için. Demek istediğiniz Pil'in böyle şekilde düşmesi normal bir durum mudur benim gibi kullananlarda?

Bu yöntem batarya ömrünü ciddi düzeyde arttırır. Hem batarya üreticileri hem de Samsung, Apple gibi dev markalar da bunu destekliyor. Benim gibi bir imparator destekleyince bilgi direk kesinleşiyor zaten ama yine de ekleyeyim dedim 😎

Teşekkür ederim sayın imparator fakat ben biraz geç kalmışım gibi bunun için sanki. Şu saatden sonra böyle kullanırsam da aynı etki olur mu?

Teşekkür ederim öyle yapacağım gibi. Fakat PC'yi de satınca mecburen kullanıyorum.

Hocam öncelikle teşekkür ederim yorumunuz için. Demek istediğiniz Pil'in böyle şekilde düşmesi normal bir durum mudur benim gibi kullananlarda?

Teşekkür ederim sayın imparator fakat ben biraz geç kalmışım gibi bunun için sanki. Şu saatden sonra böyle kullanırsam da aynı etki olur mu?

Normal hocam, o pile ne yaparsanız yapın 1.5 sene güzel bir performans gösterecek.

Piller tüketim ürünü olduğu için belirli bir şarj döngüsünden sonra aşınır ve değişimi gerekir, bunlar normal ve olağan şeyler.

Siz sadece cihazdan verim almaya odaklanın, ne yaparsanız yapın o pil elbet bir yerden sonra değişecek zaten 👌

Bu yöntem batarya ömrünü ciddi düzeyde arttırır. Hem batarya üreticileri hem de Samsung, Apple gibi dev markalar da bunu destekliyor. Benim gibi bir imparator destekleyince bilgi direk kesinleşiyor zaten ama yine de ekleyeyim dedim 😎

Ciddi düzeyde dediğiniz birkaç ay, çünkü pil daha kısa sürede şarja takılıp daha kısa sürede çekildiği için döngü daha hızlı oluyor. Yani pili daha sık şarj ediyorsunuz.

Normal hocam, o pile ne yaparsanız yapın 1.5 sene güzel bir performans gösterecek.

Piller tüketim ürünü olduğu için belirli bir şarj döngüsünden sonra aşınır ve değişimi gerekir, bunlar normal ve olağan şeyler.

Siz sadece cihazdan verim almaya odaklanın, ne yaparsanız yapın o pil elbet bir yerden sonra değişecek zaten 👌

Tekrardan teşekkür ediyorum size. O zaman mutlu bir şekilde kullanmaya devam edeceğim. Dediğiniz gibi zaten ileride değiştirmem gerekirse pili değiştireceğim. Şu an gayet iyi idare ediyor günümü rahatlıkla kurtarıyor.

Tekrardan teşekkür ediyorum size. O zaman mutlu bir şekilde kullanmaya devam edeceğim. Dediğiniz gibi zaten ileride değiştirmem gerekirse pili değiştireceğim. Şu an gayet iyi idare ediyor günümü rahatlıkla kurtarıyor.

Rica ederim hocam, siz o cihaza kullanmak için para verdiniz.

Cihazı kısıtlı kullanmak, paradan belirli bir süre tasarruf ettirse bile zamandan kayıp verdirir.

Bu hayatta en mühim olan şey zamandır 😎

takılıp daha kısa sürede çekildiği için döngü daha hızlı oluyor. Yani pili daha sık şarj ediyorsunuz.
O döngü öyle işlemiyor. %20 ile %80 arasında bırakılan batarya her şarjda %60 döngü bitiriyor öyle oluyor. Dediğim gibi koskoca Apple, Samsung bilmiyor mu da telefonlara batarya koruma modu ile %85 seviyelerine sınırlıyorlar?

Rica ederim hocam, siz o cihaza kullanmak için para verdiniz.

Cihazı kısıtlı kullanmak, paradan belirli bir süre tasarruf ettirse bile zamandan kayıp verdirir.

Bu hayatta en mühim olan şey zamandır 😎
Dediklerinizi dikkate alacağım. PC yi sattığımdan beridir biraz fazla takılıyorum. Normal olarak da pil sağlığı düşüyor. Sadece merak ettim normal midir diye. Cevabını da aldım zaten.

Geri
Yukarı